علت روشن نشدن پکیج دیواری و نحوه برطرف کردن مشکل آن

علت روشن نشدن پکیج و رفع مشکل آن

علت روشن نشدن پکیج دیواری و نحوه برطرف کردن آن

 

اگر یکی از وسایل مهم و پرکاربرد اکثر خانه ها به نام پکیج دیواری روشن نشود، قطعا باعث اذیت شما خواهد شد. ابتدا باید برای رفع روشن نشدن پکیج دیواری خود، مشکل آن را شناسایی کنید که البته روشن نشدن پکیج دیواری دلایل مختلفی دارد. برای تشخیص علت روشن نشدن پکیج دیواری خود، با وب سایت ماهرانه همراه باشید.

 

قطع بودن برق پکیج

برای یافتن علت روشن نشدن پکیج دیواری باید سیم برق آن را بررسی کنید تا از وصل بودن سیم برق مطمئن شوید. در صورتی که سیم به برق وصل بود و باز هم با مشکل مواجه شدید باید پریز برق را چک کنید اگر مشکلی داشت تعمیر شود در غیر این صورت مشکل از دو شاخه خواهد بود. و در آخر پس از بررسی دو شاخه متوجه شدید که مشکل از آن نبوده، قطعا سیم کشی داخلی قطع شده و می توانید آن را تعمیر کنید.

علت روشن نشدن پکیج و رفع مشکل آن

 

خرابی شمعک

در برخی موارد علت روشن نشدن پکیج دیواری خرابی شمعک است. در این حالت زمانی که می ‌بینید گاز باز است و همه قسمت‌ های پکیج به درستی کار می‌ کند ولی پکیج روشن نمی‌ شود باید بدانید که علت آن خرابی شمعک است در این حالت باید آن را تعویض کنید.

علت روشن نشدن پکیج و رفع مشکل آن - خرابی شمعک

 

خرابی جرقه زن

در برخی موارد که با روشن نشدن پکیج دیواری مواجه می‌ شوید می‌ توانید جرقه زن را بررسی کنید. در صورتی که جرقه زدید و شعله پکیج گاز بیرون داد ولی روشن نشد می ‌توانید از یک کبریت و یا فندک کمک بگیرید و پکیج را روشن کنید. اگر پکیج روشن نشد علت روشن نشدن آن خرابی جرقه زن است که باید تعویض شود. یکی دیگر از مواردی که پیش می‌ آید این است که فاصله بین جرقه زن و شعله افتاده است و گاز به جرقه زن نمی‌ رسد که بخواهد پکیج را روشن کند در این حالت باید آن قسمت پکیج تعمیر شود.

علت روشن نشدن پکیج و رفع مشکل آن - خرابی جرقه زن

 

کم یا قطع بودن گاز

یکی دیگر از علت ‌های که باعث روشن نشدن پکیج دیواری می ‌شود این است که گاز قطع است که در این حالت باید با اداره گاز تماس بگیرید تا مشکل آن را برطرف کند. در صورت کم بودن فشار گاز، ممکن است گاز به شعله نرسد و پکیج دیواری شما روشن نشود. برای تعمیر پکیج در این حالت باید دسته گاز را تا انتها باز کنید و اگر مشکل از آن بوده باشد، رفع خواهد در غیر این صورت، باید با اداره گاز تماس بگیرید تا این مشکل را نیز آن ها برطرف کنند.

علت روشن نشدن پکیج و رفع مشکل آن - کم یا قطع بودن گاز

 

خرابی برد الکترونیکی پکیج

برد در هر وسیله برقی مانند مغز یک انسان عمل می کند. بنابراین تمامی وسایل برقی، دارای برد می باشند. کاربرد برد چیست؟ برد، مدیریت همه دستورات و کارهای یک پکیج را انجام می دهد. اگر تنها یک قطعه از برد خراب شود، باعث می شود پکیج از کار بیفتد. برای برطرف کردن این مشکل باید از وسیله اندازه گیری به نام مولتی متر استفاده کنید تا بتوانید مشکل برد پکیج را شناسایی کنید. گاهی اوقات علت روشن نشدن پکیج دیواری دلیلی جز سوختن برد به صورت کلی ندارد. در این حالت باید برد را به صورت کلی تعویض کنید.

علت روشن نشدن پکیج و رفع مشکل آن - خرابی برد الکترونیکی

 

مسدود بودن دودکش

بعضی وقت ها مسدود بودن و یا نصب غیر استاندارد دودکش، علت روشن نشدن پکیج دیواری می باشد. بنابراین زمانی که پکیج را روشن می کنید دود به درستی از آن خارج نمی شود. پکیج ها دارای یک خاصیت می باشند آن هم این است که در صورتی به شکل خودکار خاموش می شوند که درون آن ها، دود جمع شده باشد. در این حالت اگر دوباره پکیج را روشن کنید متوجه خواهید شد که دیگر روشن نمی‌ شود. برای رفع این علت روشن نشدن پکیج دیواری می‌ توانید دودکش را باز کرده و به صورت مناسب و استاندارد آن را ببندید و یا آن را بررسی کنید و اگر به هر دلیلی مسدود بود آن را تخلیه کنید.

علت روشن نشدن پکیج و رفع مشکل آن - مسدود بودن دودکش

 

خرابی ترموستات

در بیشتر موارد علت روشن نشدن پکیج دیواری خرابی ترموستات است. خرابی ترموستات باعث می‌ شود که به درستی دمای آب پکیج را تشخیص ندهد و در زمان نامناسب پکیج خاموش شود و اگر بخواهید آن را روشن کنید روشن هم نشود. خرابی ترموستات در بیشتر موارد علت خاموش و روشن شدن مداوم پکیج هم می‌ شود. برای رفع مشکل باید ترموستات را به صورت کلی تعویض کنید و یا اینکه ممکن است مشکل از قطعی یکی از سیم‌ های متصل به آن باشد که با وصل کردن آن مشکل برطرف شود.

 

علت روشن نشدن پکیج و رفع مشکل آن - خرابی ترموستات

در صورتی که علت روشن نشدن پکیج شما هیچکدام از موارد گفته شده نبود باید جهت عیب یابی و تعمیر آن از یک تیم حرفه ای و متخصص از وب سایت ماهرانه کمک بگیرید.

 

آیا علت روشن نشدن پکیج ها باهم فرق می کنند؟

باید بگم که همه پکیج ها ساختار مشابهی دارند اما چون سازنده هر برند یک شرکت خاصی است ممکن است در برخی موارد کوچک، شبیه هم نباشند. به طور کلی علت روشن نشدن پکیج های دیواری شبیه هم هستند اما در اکثر موارد در موارد کوچک شبیه هم نیستند و علت روشن نشدن پکیج ها در برندهای مختلف متفاوت است. در بعضی موارد با مطالعه دفترچه راهنما یا خطاهای نمایش داده شده روی صفحه پکیج، می توان علت روشن نشدن پکیج دیواری را در هر برندی شناسایی کرد. در ادامه علت روشن نشدن پکیج دیواری در برندهای مختلف را به شما معرفی خواهیم کرد، پس با ماهرانه همراه باشید.

آیا علت روشن نشدن پکیج ها باهم فرق می کنند؟

 

علت روشن نشدن پکیج ایساتیس

در بیشتر مواقع خرابی فن علت روشن نشدن پکیج دیواری ایساتیس است. برای تعمیر آن باید ابتدا فن را بررسی کنید و قسمت هایی که دچار مشکل شده بود را رفع کنید. اگر فن به صورت کلی سوخته باشد نمی توانید مشکل آن را برطرف کنید و باید به شکل کلی آن را تعویض کنید. دلیل دیگری که باعث می شود پکیج ایساتیس روشن نشود، بروز مشکل در پرشر سوئیچ است و شما می توانید با تعویض آن، مشکل این پکیج را برطرف کنید.

علت روشن نشدن پکیج دیواری ایساتیس

 

علت روشن نشدن پکیج آلزان

علت روشن نشدن پکیج آلزان می‌ تواند کم بودن فشار آب باشد. در صورتی که فشار آب کم باشد پکیج اصلا روشن نمی‌ شود و همین امر سبب روشن نشدن پکیج آلزان شما خواهد شد. در این حالت اگر پمپ به درستی کار کند ممکن است این مشکل بروز پیدا نکند اما اگر پمپ مشکل داشته باشد مطمئنا پکیج روشن نخواهد شد.

علت روشن نشدن پکیج دیواری آلزان

 

 

علت روشن نشدن پکیج وایلانت

برای پیدا کردن علت روشن نشدن پکیج دیواری می‌ توانید به قسمت بالا مراجعه کنید و مشکل اصلی را بیابید. در صورتی که مشکل پکیج شما از موارد بالا نبودند باید بگویم که رادیاتور های پکیج رسوب گرفته اند و اجازه کار کردن و روشن شدن به پکیج نمی‌ دهند. برای رسوب گیری و برطرف کردن علت روشن نشدن پکیج باید به سایت ماهرانه مراجعه کنید.

علت روشن نشدن پکیج دیواری وایلانت

 

علت روشن نشدن پکیج دیواری بوتان

علت روشن نشدن پکیج دیواری بوتان می‌ تواند نشتی آب از رادیاتور ها باشد. زمانی که آب از رادیاتور های روی شعله پکیج نشتی می‌ کند ممکن است آب وارد شعله‌ ها شده و اجازه روشن شدن به پکیج را ندهد و همین امر سبب روشن نشدن پکیج دیواری بوتان خواهد شد. باید نشتی رادیاتور ها را گرفته و یا آن را به صورت کلی تعویض کنید تا مشکل روشن نشدن پکیج دیواری برطرف شود.

علت روشن نشدن پکیج دیواری بوتان

 

 

علت روشن نشدن پکیج دیواری ایران رادیاتور

ممکن است مسدود بودن سوراخ های شعله پکیج، علت روشن نشدن پکیج دیواری ایران رادیاتور باشد. در صورتی که گاز از داخل سوراخ های شعله پکیج عبور نکند، پکیج روشن نخواهد شد. برای برطرف کردن مشکل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، شما باید با کمک یک شیء تیز آن ها را تمیز کنید.

علت روشن نشدن پکیج دیواری ایران رادیاتور

 

علت روشن نشدن پکیج آریستون

اگر پمپ پکیج شما خراب باشد، می تواند علت روشن نشدن پکیج دیواری آریستون باشد. اگر پمپ پکیج آسیب ببیند نمی تواند آب را به درستی به خارج از پکیج منتقل کند و زمانی که آب راکد باشد و خارج نشود پکیج خاموش شده و دوباره روشن نخواهد شد.

علت روشن نشدن پکیج دیواری آریستون

 

علت روشن نشدن پکیج لورچ

علت روشن نشدن پکیج دیواری لورچ می‌ تواند خرابی شیر سه طرفه باشد. زمانی که مشکل از شیر سه طرفه باشد قفل می ‌شود و اجازه عبور آب را نمی‌ دهد و همین مشکل باعث روشن نشدن پکیج خواهد شد. خرابی شیر سه طرفه در اکثر مواقع می‌ تواند علت گرم نشدن آب پکیج باشد. برای برطرف کردن این مشکل پکیج دیواری لورچ باید شیر سه طرفه را تعویض کنید.

علت روشن نشدن پکیج دیواری لورچ

 

پیشنهاد ماهرانه به شما

در این بخش می‌ خواهیم به شما بگویم که علت پیشنهاد ماهرانه برای تعمیر روشن نشدن پکیج دیواری به شما چیست؟ برای تعمیر پکیج دیواری بهتر است که از یک مرکز تخصصی تعمیر پکیج معتبر با سابقه کاری بالا کمک بگیرید و ماهرانه این مزیت را دارد. تعمیرکاران حرفه ای و کار بلد از دیگر مزایای ماهرانه است که به پکیج شما آسیب وارد نمی ‌کنند و در بهترین حالت آن را عیب یابی کرده و تعمیر می‌ کنند. همچنین باید بگویم از دیگر مزیت ‌های ماهرانه تعمیر پکیج در محل است. ثبت سفارش آنلاین هم یکی دیگر از مزایای آن‌ ها است که باعث صرفه جویی در وقت مشتری‌ ها خواهد شد.

خدمات قابل ارائه سایت ماهرانه برای پکیج دیواری

از مجموع خدمات ارائه شده توسط وب سایت ماهرانه می توان به عیب یابی و رفع مشکل روشن نشدن پکیج در برندهای مختلف اشاره کرد. تخصص وب سایت ماهرانه تعمیر، نصب، سرویس و عیب یابی پکیج های دیواری در برندهای مختلف، می باشد. برند هایی مانند ال جی، ایران رادیاتور، بوش، هیتاچی، بوتان، لورچ، آلزان، آریستون، وایلانت و … در محل مورد نظرتان. وب سایت ماهرانه در استان های البرز، رشت، تهران، ورامین، مشهد، کرج، رشت و … خدمات رسانی می کند.

خدمات قابل ارائه سایت ماهرانه برای پکیج دیواری

هزینه تعمیر پکیج دیواری

زمانی که مشکل پکیج دیواری روشن نشدن آن باشد وابسته به برند، هزینه تعمیر پکیج دیواری مشخص خواهد شد. معمولا قطعاتی که برای پکیج های ایرانی استفاده می شود هزینه کمتری از پکیج های خارجی دارند، بنابراین اگر پکیج شما خارجی باشد، ممکن است هزینه قطعات آن گران تر باشد. این را هم باید بگویم که هزینه دستمزد یک تعمیرکار یا متخصص جدا از هزینه قطعاتی است که برای شما خرید و تعویض می شود. اگر نام برند پکیج شما در بین خدمات وب سایت ماهرانه نیست اصلا نگران نباشید زیرا ماهرانه نمایندگی تعمیرات انواع پکیج در برندهای مختلف می باشد.

هزینه تعمیر پکیج دیواری

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *