علت اصلی گرم نشدن آب پکیج + آموزش رفع مشکل

علت اصلی گرم نشدن آب پکیج

علت اصلی گرم نشدن آب پکیج

مطمئنا گاهی اوقات وقتی زیر دوش هستید برایتان پیش می آید که آب ناگهان سرد می شود. حتما سوالی دارید که علت اصلی گرم نشدن آب پکیج چیست؟ گرم نشدن آب پکیج می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که نیاز به تشخیص دادن آن مشکلات دارد. برای تشخیص علت گرم نشدن آب پکیج، با وب سایت ماهرانه باشید.

علت اصلی گرم نشدن آب پکیج - خرابی ترموستات

 

رسوب گرفتن مبدل:

یکی از اصلی ترین علت گرم نشدن آب پکیج، رسوب گرفتن مبدل پکیج می باشد. معمولا مبدل ها با توجه به سختی آب در هر محل پس از مدتی کار کردن رسوب می گیرند. برای رفع این مشکل، باید مبدل هارا رسوب زدایی کرد. شما حتی با تعویض کلی مبدل، می توانید مشکل آن را برطرف کنید. البته با سرویس و رسوب زدایی نیز این مشکل برطرف خواهد شد. محلول آب اسید، یکی از راه حل هایی است که می توانید با آن رسوب زدایی کنید اما باید بدانید که کار بسیار خطرناکی است. سایت ماهرانه پیشنهاد می کند اگر توانایی کار با آب اسید را ندارید، بهتر است آن را به یک مرکز تخصصی تعمیر و سرویس پکیج دیواری بسپارید.

 

هوا گرفتن لوله ‌ها

یکی دیگر از مشکلاتی که می‌ تواند علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج باشد هوا گرفتن لوله‌ ها است. زمانی که لوله ‌ها هوا می‌ گیرند علائم دیگری مانند سر و صدای پکیج را از خود بروز می ‌دهند که در این حالت می ‌توانید راحت تر این مشکل را تشخیص دهید. یکی دیگر از عوامل بروز این مشکل این است که اگر به درجه فشار روی دستگاه توجه کنید متوجه خواهید شد که درجه فشار زیر یک است. برای هواگیری پکیج می‌ توانید پیچی که در قسمت پایینی پکیج قرار دارد را باز کنید و تا زمانی که هوا از آن خارج می‌ شود منتظر بمانید زمانی که مشاهده کردید آب از آن بیرون می‌ آید و یا درجه فشار بیشتر از یک شد پیچ را ببندید.

 

کم بودن فشار گاز

در بیشتر مواقع این مشکل در فصل زمستان در شهر های بزرگ بروز می‌ کند چرا که میزان مصرف گاز در این فصل زیاد است و ممکن است فشار آن افت کند. پس می‌ توان گفت از دیگر علت گرم نشدن آب پکیج کم بودن فشار گاز است. پس در صورت مواجه شدن با مشکل گرم نکردن آب پکیج می‌ توانید فشار گاز را هم بررسی کنید و سپس به مراکز تخصصی تعمیر و سرویس پکیج دیواری مراجعه کنید.

 

سوختن برد الکترونیکی

سوختن برد اصلی پکیج یا بروز خرابی در قطعات آن، یکی از علت های اصلی گرم نشدن آب پکیج می باشد. بعضی اوقات ممکن است با این مشکل مواجه بشوید که پکیج شما کار می کند اما آب را گرم نمی کند. بنابراین قطعا مشکل از برد پکیج خواهد بود. برای رفع این مشکل، برد پکیج یا به طور کلی قطعات آن را با آمپرمتر چک  کنید. اگر هر کدام از آن ها مشکل داشتند، آن قطعه را تعویض کنید. برای رفع این مشکل باید تخصص کافی برای آسیب نرساندن به برد دستگاه را داشته باشید. در صورتی که تخصص کافی را ندارید سایت ماهرانه این پیشنهاد را به شما می دهد که این کار را به نیروهای متخصص و حرفه ای بسپارید. در غیر این صورت ممکن است در آینده هزینه بیشتری را برای تعمیر پکیج خود بپردازید.

 

کم بودن فشار آب

کم بودن فشار آب ورودی، یکی از مشکلات رایجی است که باعث گرم نشدن آب پکیج می شود. وقتی فشار آب کم است پکیج پس از مدتی کارکردن آب آن به جوش می آید و ترموستات دستور خاموش شدن دستگاه را می دهد و بعد از مدتی آب سرد می شود و این می تواند علت سرد و گرم شدن آب پکیج باشد.

 

خرابی ترموستات

در برخی موارد هم علت اصلی گرم نشدن آب پکیج خرابی ترموستات است. ترموستات یکی از قطعاتی است که در زمانی که دمای آب به میزان دلخواه شما می‌ رسد دستور قطع شدن کار کردن پکیج را می ‌دهد به محض کم شدن دمای آب دوباره دستور روشن شدن را خواهد داد. در صورتی که ترموستات خراب شود نمی‌ تواند به درستی دمای آب را تشخیص دهد و باعث گرم نشدن آب پکیج خواهد شد. برای رفع این مشکل می ‌توانید ترموستات را تعویض کنید.

در صورتی که علت گرم نشدن آب پکیج شما هیچکدام از موارد گفته شده نبود باید جهت عیب یابی و تعمیر آن از یک تیم حرفه ای و متخصص از وب سایت ماهرانه کمک بگیرید.

علت اصلی گرم نشدن آب پکیج - خرابی ترموستات

 

علت گرم نشدن آب پکیج بوتان

یکی از بهترین پکیج‌ های موجود در بازار که ساخت کشور ایران است پکیج بوتان می ‌باشد. در برخی موارد مشکلاتی در پکیج بوتان شما بروز خواهند کرد که باعث گرم نشدن آب پکیج خواهد شد.

علت گرم نشدن آب پکیج بوتان

پس از مطالعه و بررسی مواردی که در بالا به آن‌ ها اشاره کردیم یکی از علت‌ های بروز این مشکل خراب شدن حسگر های موجود در پکیج می‌ باشد که با تعویض آن‌ ها می ‌توانید مشکل را برطرف کنید. از دیگر مشکلات رایج در پکیج بوتان می توان به عدم تنظیم دمای آب پکیج اشاره کرد که به راحتی قابل تعمیر است. مشکل بارز دیگر کوچک بودن قطر لوله گاز است که باعث می شود مقدار کمی گاز وارد دستگاه شود. توجه داشته باشید که این یکی از علت های گرم نشدن پکیج بوتان است.

 

علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که علت اصلی گرم نشدن آب پکیج را مطالعه کردید و نتوانستید مشکل گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور را برطرف کنید، با سایت ماهرانه همراه باشید تا شما را بیشتر با آن مشکل آشنا کند.

علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور

بعضی اوقات خرابی سنسور NTC پکیج ایران رادیاتور، علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج می باشد. البته این مشکل خیلی کم پیش می آید. یکی دیگر از مشکلات آن، فرمان نگرفتن آب گرم است. برطرف کردن این مشکل بسیار آسان است و فقط با تعمیر پکیج ایران رادیاتور، مشکل آن برطرف می شود. کم بودن شعله، یکی دیگر از مشکلات علت گرم نشدن آب پکیج می باشد. کم بودن فشار گاز باعث کم شدن شعله می شود.

 

 

علت گرم نشدن آب پکیج ایساتیس

بعضی اوقات ممکن است پکیج ایساتیس شما با مشکل گرم نکردن آب پکیج مواجه شود که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

علت گرم نشدن آب پکیج ایساتیس

مشکل پکیج ایساتیس می‌ تواند ضعیف شدن و خرابی فلومتر باشد که برای تعمیر آن می‌ توانید فلومتر را تعویض کرده و مشکل را برطرف کنید. خرابی پرشر هوا هم در برخی موارد مشکل اصلی پکیج ایساتیس می ‌باشد و باعث گرم نشدن آب پکیج خواهد شد. البته به شما بگویم که علت اصلی گرم نشدن آب پکیج می ‌تواند همان مشکلاتی باشد که در ابتدای این مقاله به آن ‌ها اشاره کردیم.

 

علت گرم نشدن آب پکیج آریستون

پکیج‌ های آریستون هم در برخی مواقع آب را بدرستی گرم نمی ‌کنند که با مطالعه این مقاله شاید بتوانید مشکل آن را خود شما برطرف کنید.

علت گرم نشدن آب پکیج آریستون

برای عیب یابی مشکل گرم نشدن آب پکیج می ‌توانید با مشاهده ارور های آن این مشکل را برطرف کنید. اما در برخی موارد مشکل به درستی خود را نشان می‌ دهد و آب را گرم نمی ‌کند که در این حالت می ‌توانید با مطالعه این مقاله مشکل را برطرف کنید. علت گرم نشدن آب پکیج می ‌تواند اتصال کوتاه شدن برق پکیج باشد که با یک عیب یابی ساده می ‌توانید آن را تشخیص داده و برطرف کنید. رسوب گرفتن رادیاتور ها هم می ‌تواند علت اصلی گرم نشدن آب پکیج شما باشد که با رسوب گیری هم این مشکل برطرف می‌ شود.

 

علت گرم نشدن آب پکیج وایلانت

گرم نشدن آب پکیج وایلانت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ابتدای این مطلب تا حدودی آن هارا به شما معرفی کردیم.

علت گرم نشدن آب پکیج وایلانت

در این قسمت علت گرم نشدن آب پکیج علاوه بر مشکلاتی که قبلا ذکر شد بود می تواند طولانی بودن لوله کشی نیز باشد. در صورت طولانی بودن لوله کشی، ممکن است آب تا رسیدن به مقصد سرد شود. یکی دیگر از مشکلاتی که باعث مشکل گرم نشدن آب مصرفی در پکیج می شود، پایین بودن بیش از حد دمای آب سرد ورودی است.

 

علت گرم نشدن آب پکیج آلزان

خرابی شیر سه طرفه یکی از علت های بروز مشکل گرم نشدن آب پکیج آلزان می باشد. آب گرم در صورت خراب بودن شیر سه طرفه، به مبدل ثانویه وارد نمی شود و در مدت کوتاهی سرد می شود. اگر تعمیر کردن شیر سه طرفه برای شما غیر ممکن است، آن را به طور کلی تعویض کنید. برای تعمیر کردن شیر سه طرفه باید آن را بشویید و یا تعمیر اش کنید.

علت گرم نشدن آب پکیج آلزان

علت گرم نشدن آب پکیج گلدیران

پکیج گلدیران هم با اینکه یکی از بهترین برند ها است در اکثر مواقع مانند سایر برند ها با مشکل گرم نشدن آب پکیج مواجه خواهد شد که در این بخش شما را با علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج گلدیران آشنا خواهیم کرد.

در این مقاله شما را به صورت کلی با علت گرم نشدن آب پکیج در انواع برند ها آشنا کردیم که شما می ‌توانید با مطالعه آن‌ ها هم مشکل پکیج خود را برطرف کنید و اما می ‌توان به یک مورد از آن ‌ها برای گرم نشدن آب پکیج اشاره کرد. مشکل پکیج گلدیران می‌ تواند خرابی سوپاپ بای پس باشد. این سوپاپ در پکیج‌ های گلدیران دو مبدل وجود دارد که در اکثر مواقع خراب شده و به درستی کار نخواهد کرد و باعث بروز مشکل گرم نشدن آب پکیج گلدیران خواهد شد. برای تعمیر آن می‌ توانید آن را تعویض کنید و یا می ‌توانید فنر داخلی آن را تعویض کنید و مشکل را برطرف کنید.

علت گرم نشدن آب پکیج گلدیران

تعمیر و برطرف کردن مشکل گرم نشدن آب پکیج

درباره تعمیر و برطرف کردن مشکل گرم نشدن آب پکیج باید بگویم که در این مقاله همه برند ها را برای شما توضیح دادیم. اگر برند پکیج شما در این مقاله موجود نیست، می توانید با توجه به مشکلات برندهای دیگر آن را بررسی کنید زیرا تفاوت چندانی با هم ندارند. اما اگر قصد تعمیر و رفع مشکل گرم نکردن آب پکیج خود را دارید، بهتر است نکات ایمنی را رعایت کنید زیرا پکیج یک وسیله برقی بسیار خطرناک است. برای تعمیر پکیج دیواری بهتر است که از یک مرکز تخصصی تعمیر پکیج معتبر با سابقه کاری بالا کمک بگیرید. سایت ماهرانه در استان های البرز، تهران، ورامین، مشهد، کرج، مازندران، رشت و … خدمات رسانی می کند. همچنین می توانید در محل مورد نظر خود از خدمات آن بهره مند شوید.

تعمیر و برطرف کردن مشکل گرم نشدن آب پکیج

هزینه تعمیر پکیج دیواری

زمانی که مشکل پکیج دیواری گرم نشدن آب پکیج باشد وابسته به برند، هزینه تعمیر پکیج دیواری مشخص خواهد شد. هزینه تعمیر پکیج دیواری، پس از پیدا کردن علت اصلی آن تعیین می شود. همچنین در این مقاله هیچ گونه هزینه دقیقی ذگر نشده است.

هزینه تعمیر پکیج دیواری

اگر می خواهید تعمیر پکیج خود را در هر نوع برندی به ماهرانه بسپارید، می توانید سفارش خود را در همین سایت ثبت کنید. در صورتی که سوال دیگری داشتید، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *