تعمیر پکیج در کامرانیه – سرویس پکیج در کامرانیه با مناسبترین هزینه

سرویس و تعمیر پکیج در کامرانیه

فهرست مطالب

تعمیر پکیج در کامرانیه توسط مجموعه ماهرانه

تعمیر پکیج در کامرانیه : در صورتی که پکیج شما به درستی کار نکند ممکن است تاثیر زیادی در زندگی شما داشته باشد. در مواقعی که با مشکلاتی مانند گرم نشدن رادیاتور ها و داغ نشدن آب مصرفی، سر و صدا پکیج، روشن نشدن مشعل، پایین آمدن فشار، رو به رو شدن با کد خطا، نشتی آب قطعات معیوب داخلی مانند شیر تخلیه، ترموکوپل و … مواجه شدید، نیاز است که با یک متخصص تماس برقرار کنید. همچنین می توانید از وب سایت ماهرانه نیز کمک بگیرید.
در صورتی که پکیج شما نیاز به سرویس یا تعمیر داشت می توانید با متخصصین و همکاران سایت ماهرانه تماس برقرار کنید تا در کمترین زمان به شما خدمات رسانی کنند.

نصب و تعمیر پکیج در کامرانیه بطور کاملا تضمینی

اگر در حین نصب پکیج کوچک ترین اشتباهی بکنید ممکن است بعد ها با مشکل جدی رو به رو شوید. همچنین برای نصب پکیج باید مهارت کافی را داشته باشید. در صورتی که نمی توانید خودتان پکیج را نصب کنید باید یک متخصص مناسب برای انجام این کار را پیدا کنید بنابراین ما سایت ماهرانه را به شما پیشنهاد می کنیم.

معایب و مشکلات رایج در تعمیر پکیج در کامرانیه

امروزه پکیج های دیواری یکی از پر اهمیت ترین وسایل مورد استفاده در خانه ها به حساب می آیند. این پکیج ها دارای طرح های متفاوتی می باشند و هر کدام از آن ها امکانات مختلفی دارند. گاهی اوقات ممکن است در کار کرد خود دچار مشکلات جزئی و یا خیلی مهم شوند که باعث شود هزینه زیادی برای پکیج خود انجام دهید. در این صورت ما به شما پیشنهاد می کنیم که پکیج خود را هر شش ماه یک بار الی یک سال یک بار سرویس کنید. در غیر این صورت با مشکلاتی که قصد داریم آن هارا به شما توضیح دهیم، مواجه خواهید شوید.

داغ نشدن رادیاتور ها

اگر پکیج شما بر روی بیشترین درجه باشد و ساختمان شما را گرم نکند، ممکن است دستگاه شما رسوب گرفته باشد یا گنجایش آن نسبت به زیربنای مورد نظر کافی نباشد. علاوه بر آن ممکن است تعداد پره های رادیاتور ها کافی نباشد.

کوتاه بودن شعله مشعل پکیج

در صورتی که با این مشکل رو به رو شدید ممکن است علت آن کم بودن فشار کلی گاز ساختمان یا کم بودن و مسدود بودن شیر گاز ورودی پکیج باشد که در این حالت باید هرکدام از این موضوعات به درستی بررسی شود.

افت فشار آب گرم مصرفی

بروز این مشکل می تواند به دو دلیل عمده خطم شود که آن ها عبارتند از :

 • وجود رسوب در سیستم لوله کشی و شیلنگ های انتقال آب پکیج
 • گرفتگی مبدل دستگاه
 • خراب شدن منبع انبساط پکیج
 • باز بودن و خرابی شیر پرکن پکیج
 • سوراخ بودن مبدل حرارتی

برای برطرف کردن این مشکلات باید رسوب زدایی انجام دهید. اگر نتوانستید مشکل رسوبات و گرفتگی هارا برطرف کنید می توانید با متخصصین و همکاران سایت ماهرانه در ارتباط باشید تا در کمترین زمان به مشکل شما رسیدگی کنند.

نشت آب از پکیج

مواردی که باعث نشت آب از پکیج می شوند عبارتند از :

 • وجود ترک دستگاه سختی گیر
 • خرابی شیلنگ های آب متصل به دستگاه و اتصالات مورد استفاده
 • خوردگی و فرسایش لوله ها
 • خرابی پمپ
 • عدم توجه به فشار بالا در پکیج
 • بالا بودن درجه حرارت در پکیج

وجود صدای اضافه پکیج

علت وجود صدای اضافه در پکیج عبارتند از :

 • ایجاد هوا در مدار گرمایش و مبدل های حرارتی
 • معیوب شدن پمپ آب و یا سنسور هار حرارتی
 • تنظیم نبودن شیر برقی گاز پکیج
 • رسوب گرفتگی مدار
 • نامناسب بودن محل نصب پکیج
 • سرد بودن آب ورودی پکیج
 • خراب بودن فن پکیج
 • اشکال در لوله کشی

پوسیدگی دودکش فلزی

اگر با زنگ زدگی و پوسیدگی بر روی دودکش فلزی مواجه شدید ممکن است علت این اتفاق، خارج نشدن کامل دود از دودکش باشد.

انفجاری روشن شدن پکیج

در صورتی که پکیج شما به طور انفجاری (با صدای بسیار زیاد) روشن می شود ممکن است علت این اتفاق موارد زیر باشد:

 • تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن تا سطح مشعل
 • معیوب شدن ترانس جرقه
 • معیوب شدن برد کنترل
 • مسدود بودن دودکش
 • تنظیم نبودن فشار گاز

اگر پکیج با صدای زیاد روشن شود، مشکلی وجود دارد؟

بله اگر فشار شیر گاز برقی گاز دستگاه تنظیم نباشد، با این مشکل مواجه خواهید شد.

برای منازل کوچک چه نوع پکیجی مناسب تر است؟

پکیج های دیواری به دلیل نیاز به فضای کمتر و توان کافی برای تامین گرما و انرژی مورد نیاز و همچنین صدای کمتر مناسب تر می باشند.

علت نشتی پکیج چیست؟

ایجاد سوراخ و پوسیدگی در شیلنگ های متصل به پکیج و همچنین ایجاد ترک و آسیب در اتصالات و … باعث نشت آب می شود.

برای سرویس و تعمیر این موارد نیاز است مهارت کافی برای انجام این کار را داشته باشید. در صورتی که نتوانستید مواردی که گفته شد را به درستی انجام دهید با متخصصین و همکاران سایت ماهرانه در تماس باشید.

روشن و خاموش شدن مداوم پکیج

اگر پکیج شما به شکل مداوم و در فاصله زمانی کوتاه خاموش روشن می شود علت های مختلفی دارد که کمی بعد به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • تنظیم نبودن شیر برقی گاز دستگاه
 • عدم تامین هوای کافی جهت اشتعال
 • رسوب گرفتی مبدل
 • وجود مشکل در قسمت پرشر سوئیچ هوا
 • کم بودن فشار گاز اصلی
 • نوسان فشار آب ورودی ساختمان

برای برطرف کردن این موارد نیز باید تخصص کافی برای انجام این کار را داشته باشید. برای مشاوره و اطلاع از قیمت و هزینه سرویس یا تعمیر پکیج در استان های شیراز، اصفهان، تهران، البرز، مشهد، ورامین، رشت، مازندران و … با متخصصین و همکاران وب سایت ماهرانه در ارتباط باشید.

قطعات تشکیل دهنده پکیج

در صورتی که قصد دارید از انواع قطعات تشکیل دهنده پکیج و نحوه عملکرد آن ها و همچنین تاثیر آن ها بر فرآیند های پکیج بیشتر بدانید، در ادامه با سایت ماهرانه همراه باشید. با این حال زمانی که خطا یا مشکلی در پکیج شما به وجود آید، می توانید منبع مشکل را بسیار راحت تر پیدا کرده و مشکل آن را برطرف کنید. پکیج ها از قطعاتی که کمی بعد به آن ها اشاره خواهد شد، تشکیل می شوند. این قطعات در اصل به دو دسته تقسیم می شوند که آن ها عبارتند از :

1. قطعات الکتریکی
2. قطعات مکانیکی

قطعات الکتریکی نیز به سه دسته تقسیم می شوند:
1. برد پکیج
2. قطعات تحت فرمان برد
3. قطعات مربوط به ارسال تغییرات به برد

برد پکیج

این قطعه وظیفه ارسال دستورات اجرایی و کنترل اجرای آن ها را بر عهده دارد. ترانس تغذیه، آی سی، رله و فیوز این دسته را تشکیل می دهند.

قطعات تحت فرمان برد

این قطعات وظیفه اجرای دستورات ارسالی از طرف برد را بر عهده دارند. شیر گاز، فن و پمپ این دسته را تشکیل می دهند. تغذیه آن ها از برق 110 و 220 ولت می باشند.

قطعات مربوط به ارسال تغییرات به برد

این قطعات وظیفه دارند تا هر نوع تغییری در پکیج و فرآیند های آن به وجود می آید را به برد اطلاع رسانی کنند. فلوسوئیچ، شیر اطمینان و حسگر ها (پرشر سوئیچ آب، سنسور، ترموستات) این دسته را تشکیل داده اند.

قطعات مکانیکی پکیج

قطعات مکانیکی در پکیج هر کدام برای انجام فعالیت مشخصی ساخته شده اند و در پکیج قرار می گیرند. علاوه بر آن قطعات مکانیکی برای انجام وظیفه خودشان به هیچ نوع دستوری از طرف برد پکیج نیاز ندارند. به عنوان مثال مبدل های حرارتی که در پکیج های گرمایشی، عمل انتقال حرارت و گرما را از شعله به آب منتقل می کنند از این نوع دسته می باشند. همچنین منبع انبساط پکیج نیز یک قطعه مکانیکی است که موقعیت و محل قرارگیری آن در پکیج متفاوت می باشد. سایر قطعات مکانیکی که ساخته می شوند و در پکیج قرار می گیرند شامل شیر سه راهی، ایرونت، محفظه احتراق پکیج و … می باشند.

مزیت های استفاده از پکیج در تعمیر پکیج در کامرانیه

اگر از پکیج استفاده کنید هزینه های شما کاهش خواهد یافت و از نظر اقتصادی پکیج ها به صرفه تر هستند. پکیج ها به دلیل داشتن راندمان مناسب، به جز صرفه جویی در هزینه، در انرژی نیز صرفه جویی می شود. همچنین ایمنی پکیج ها نسبت به باقی دستگاه های گرمایشی بیشتر است اما اگر پکیج دچار خرابی شدید شده باشد، ممکن است کمی خطر ایجاد کند.
در حالتی که می خواهید برای واحد خودتان به صورت مستقل از سیستم گرمایشی استفاده کنید، باید بجای موتور خانه ها از پکیج استفاده کنید. این کار مزیت های بسیاری به همراه دارد برای مثال اگر سیستم یک خانه به مشکل برخورد کرده باشد، باقی واحد ها با مشکل مواجه نخواهند شد. علاوه بر آن تمامی هزینه ها به یک شکل مشخص و واقعی در نظر گرفته خواهد شد. همچنین لوله کشی های طولانی از ساختمان ها حذف خواهند شد و به راندمان انرژی نیز کمک خواهد کرد.
اکثر پکیج ها در سایز های کوچک طراحی می شوند و این گزینه مناسبی برای خانه های کوچک می باشد. همچنین نگه داری از پکیج بسیار راحت تر می باشد و اگر پکیج شما با مشکلی رو به رو شود، سرویس و تعمیر آن بسیار آسان تر خواهد بود.

دسته بندی انواع پکیج در تعمیر و سرویس پکیج در کامرانیه

پکیج ها از دیدگاه های مختلفی دسته بندی می شوند برای مثال از نظر محل نصب می توان پکیج ها را به دو دسته کلی تقسیم کرد:

1. دیواری
2. زمینی

پکیج های دیواری و تعمیر آن در کامرانیه

پکیج های دیواری را می توان در یکی از کابینت ها نصب کرد علاوه بر آن این نوع دستگاه ها برای منازل، ظاهری زیباتر دارند و جای بسیار کم تری را اشغال می کنند. پکیج دیواری دو وظیفه دارد و باید آن را به صورت اولویتی انجام دهد به دلیل اینکه منبع آب گرم ندارد. اولویت اول پکیج های دیواری گرم کردن آب مصرفی می باشد و اگر آب گرم نیاز باشد، رادیاتور ها توسط پکیج شروع به گرم شدن می کنند. تمامی پکیج های دیواری دارای سیستم دودکش می باشند و دودی که تولید می شد از طریق فن پکیج یا از طریق دودکش معمولی به فضای بیرون هدایت می شود.

پکیج های زمینی و تعمیر آن در کامرانیه

پکیج های زمینی به دلیل اینکه نسبت به پکیج های دیواری بزرگتر اند، فضای بیشتری را اشغال می کنند، بنابراین پکیج های زمینی در فضاهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این پکیج ها قدرت بیشتری نسبت به پکیج های دیواری دارند و برای فضاهای بزرگ مناسب تر می باشند. تمامی پکیج های زمینی دارای مخزن ذخیره آب گرم می باشند بنابراین می توانند آب گرم بیشتری را مهیا کنند. این نکته را در نظر بگیرید که پکیج های زمینی سر و صدا تولید می کنند و در صورتی که قصد خرید و نصب پکیج های زمینی را دارید، لازم است آن را در بالکن یا فضایی دور از محل نشیمن قرار دهید. بجز پکیج های زمینی و دیواری برخی پکیج های زمینی ایستاده وجود دارند که آن هارا به عنوان دسته جداگانه قبول دارند. این نوع پکیج ها برای ساختمان های بزرگ، دوبلکس، ویلایی و دو طبقه مورد استفاده قرار می گیرد به دلیل اینکه ترکیبی از دسته های دیگر می باشد.

سرویس و تعمیر پکیج در کامرانیه

انواع پکیج بر اساس فن و خروجی آلاینده

یک نوع دیگر از روش های دسته بندی پکیج از نظر نوع تخلیه احتراق می باشد که آن ها عبارتند از :

1. پکیج فن دار
2. پکیج بدون فن

پکیج های فن دار بخاطر خصوصیات و مزایایی که دارند در بین خریداران، طرفداران بیشتری نسبت به پکیج های بدون فن دارند.

دسته بندی از بر اساس سیستم احتراق

پکیج های زمینی از نظر نوع مشعل و سیستم احتراق به دو دسته تقسیم می شوند که آن ها عبارتند از:

1. بدون مشعل
2. مشعل دار

بدون مشعل

پکیج هایی که دارای مشعل می باشند، دیگ گرمایشی در سیستم خود ندارند. این نوع پکیج ها برای عملکرد مناسب، از مشعل خطی و مبدل حرارتی استفاده می کنند. نوع این مبدل، مبدل صفحه ای یا مخزن می باشد.

مشعل دار

یک دیگ چدنی یا فولادی در سیستم این نوع پکیج ها وجود دارد که آب گرم در آن ذخیره می شود. دیگ باعث می شود ظرفیت پکیج بیشتر شود و توانایی گرم نگه داشتن محیط های بزرگ تر را داشته باشد. این دسته از پکیج ها، از مشعل های گاز سوز، گازوئیل سوز یا دوگانه استفاده می شود.

 

سرویس سالیانه پکیج در کامرانیه

دستگاه در زمان کار کرد خود ممکن است با فرسودگی و آسیب های متفاوتی رو به رو شود. برخی از این آسیب ها اختلال محسوسی ایجاد نمی کند و یا از کارکرد پکیج در مراحل اولیه جلوگیری نمی کند. اگر این آسیب ها و مشکلات در مراحل اولیه عیب یابی و رفع شوند، این کار باعث می شود عمر پکیج افزایش یابد. بنابراین سرویس و تعمیر پکیج کار خیلی دشواری نخواهد بود. در صورتی که سرویس سالانه پکیج را انجام دهید، تمامی قطعات پکیج به صورت کامل توسط متخصصین و همکاران سایت ماهرانه بررسی می شوند و اگر هر کدام از آن ها مشکلی داشته باشند، تعمیر یا در صورت نیاز تعویض می شوند.
یکی از دیگر دلایل مهم برای اقدام به سرویس سالیانه پکیج، اطمینان از ایمنی پکیج می باشد. ممکن است به نظر برسد که پکیج در ظاهر بسیار خوب کار می کند، اما در واقع به دلیل مشکلات در عملیات سوزاندن، گاز کربن مونوکسید منتشر می کند. این مشکل را نمی توان به راحتی تشخیص داد به دلیل اینکه گاز کربن مونوکسید بسیار سمی است اما گازی بی بو، بی رنگ و بدون طعم می باشد. بنابراین باید سالانه پکیج خود را سرویس کنید تا از این مشکل در امان بمانید.

رسوب زدایی پکیج در کامرانیه در سرویس های دوره ای

رسوب زدایی عملی است که معمولا جدا از تعمیرات به حساب می آید. همچنین این فرآیند باید در فصل زمانی مناسب خودش انجام شود. در صورتی که پکیج خود را در زمان های مناسب سرویس می کنید، رسوب زدایی نیز جز سرویس انجام خواهد شد. رسوب به دلیل وجود مواد مختلف در آبی که در پکیج جریان دارد، پس از مدتی این املاح و مواد در لوله های پکیج رسوب می کنند. اگر پکیج را در زمان مناسب رسوب زدایی نکنید با گذشت زمان رسوب ها بیشتر و بیشتر می شوند و این اتفاق باعث می شود پکیج در عملکرد خود با مشکل رو به رو شود. سایت ماهرانه قصد دارد در ادامه به بررسی دو روش رسوب زدایی بپردازد پس با ما همراه باشید. رسوب زدایی با دو روش متفاوت انجام می شود که آن ها عبارتند از :

1. رسوب زدایی به روش دستی
2. رسوب زدایی به روش مکانیکی

رسوب زدایی به روش دستی

در این روش، قبل از انجام هر کاری ابتدا باید آب پکیج را تخلیه کنید. می توانید شیر تخلیه را باز کنید تا تمامی آب موجود در دستگاه را خارج کنید. بعد از آن باید مقدار مشخصی اسید در لوله های پکیج بریزید و ضربات متداولی به پکیج وارد کنید. با وجود اسید و ضرباتی که شما به پکیج وارد می کنید، این کار باعث می شود رسوبات از لوله های پکیج جدا شده و پس از مدت کوتاهی رسوبات از لوله های پکیج خارج شود. اگر تخصصی درباره رسوب زدایی ندارید، بهتر است این کار را به افراد متخصص بسپارید در غیر این صورت ممکن است خسارت سنگین و جبران نشدنی به پکیج وارد کنید.

رسوب زدایی به روش مکانیکی

در این روش از دستگاه پمپ اسید استفاده می شود. این دستگاه مقدار مشخصی اسید را به داخل لوله ها پمپاژ می کند و به طور مداوم این اسید را بین لوله ها به گردش در می آورد. به جریان افتادن اسید در لوله ها باعث می شود رسوباتی که به دیواری لوله های پکیج چسبیده اند از بین بروند و لوله ها به حالت عادی خود باز گردند. همچنین سرعت، کیفیت و ایمنی در رسوب زدایی به روش مکانیکی بیشتر می باشد.

مراحل تعمیر و سرویس پکیج در مجموعه ماهرانه در کامرانیه

بعد از اینکه شما تشخیص دادید پکیج به مشکل برخورد کرده است و یا کار نمی کند، می توانید با نمایندگی پکیج یا متخصصین و همکاران سایت ماهرانه تماس برقرار کنید. پس از آن متخصص به محل مورد نظر شما اعزام می شود. در ابتدای هر کار، متخصصین با توجه به توضیحات شما در مورد مشکل پکیج، تمام قسمت های پکیج را به دقت بررسی می کنند.
پس از بررسی کلی و تشخیص مشکل پیش آمده، میزان هزینه برای تعمیر یا تعویض قطعات به شما اعلام می شود و اگر شما موافقت کنید، مراحل بعدی انجام خواهد شد. در این مرحله یعنی پس از تشخیص خرابی و ایراد هایی که پکیج با آن ها مواجه شده، متخصص در ابتدا سعی می کند برای کاهش هزینه ها قطعات را تعمیر کند. دلیل آن هم این است که تعویض قطعه نسبت به تعمیر آن هزینه بیشتری دارد.

هزینه سرویس و تعمیر پکیج در کامرانیه

ما نمی توانیم قیمت یک واحد را برای سرویس و یا تعمیر پکیج در کامرانیه اعلام کنیم. در این حالت ممکن است در حق بعضی افراد نا عدالتی صورت گیرد. بنابراین قیمت ارائه خدمات سرویس و تعمیر پکیج با توجه به مشکل پکیج و موقعیت شما محاسبه خواهد شد. همچنین می توانید قبل از ثبت سفارش در همین سایت، مشکل خود را با متخصصین و همکاران ما به صورت رایگان در میان بگذارید تا آن ها شمارا راهنمایی کنند. محاسبه هزینه خدمات سرویس و تعمیر پکیج به عوامل مختلفی بستگی دارد.

یکی از مواردی که باعث تغییر هزینه در سرویس و تعمیر پکیج می شود قطعات می باشند. برخی اوقات قطعاتی که با مشکل رو به رو شده اند، تنها نیاز به تعمیر دارند اما برخی اوقات نیز نیاز می شود که قطعه مورد نظر عوض شود. بنابراین قیمت این دو حالت با یکدیگر متفاوت است. وب سایت ماهرانه قطعات اصل و اورجینال را با قیمت های مناسب به شما ارائه خواهد داد. مورد بعدی هزینه ایاب و ذهاب تعمیرکار می باشد. ماهرانه برای خدمات رسانی به شما، نزدیک ترین تعمیرکار خود را به محل مورد نظر شما اعزام خواهد کرد تا هزینه نهایی کاهش یابد.

همچنین میزان تخصصی بودن مشکل پکیج شما و وقتی که تعمیرکار برای سرویس یا تعمیر پکیج شما کرده است نیز حائز اهمیت می باشد. در اصل هرچه تعمیر تخصصی تر و زمان بر تر باشد، هزینه نیز افزایش خواهد یافت. برای سرویس پکیج نیز، هزینه آن وابسته به پکیج شما می باشد. ممکن است در سرویس پکیج گاهی اوقات علاوه بر چک کردن رسوب زدایی و اسید شویی هزینه آن نسبت به سرویس عادی بالاتر برود. متخصصین و همکاران ماهرانه به دلیل اینکه تجربه بالایی در سرویس و تعمیر پکیج دارند، خدمات خود را در سریع ترین زمان ممکن و با کیفیت بالا همچنین قیمت مناسب ارائه خواهند داد. پس لازم نیست نگران این موضوع باشید.

سایر خدمات ماهرانه برای تعمیر پکیج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *