تعمیر پکیج بوتان و نمایندگی پکیج بوتان در تهران و کرج + هزینه تعمیر و سرویس

تعمیر پکیج بوتان - نمایندگی پکیج بوتان - نمایندگی تعمیر پکیج بوتان

فهرست مطالب

 تعمیر پکیج بوتان و نمایندگی پکیج بوتان در تهران و کرج

تعمیر پکیج بوتان و سرویس پکیج بوتان : پکیج های بوتان یکی از بهترین برند های پکیج موجود در بازار های امروزی می باشند. بعضی اوقات ممکن است در پکیج بوتان یک سری ارورها به وجود آید و در این شرایط باید “مشکل پکیج بوتان” را پیدا کنید سپس برای تعمیر پکیج، اقدام نمایید. وب سایت ماهرانه قصد دارد در ادامه به صورت کامل آموزش “عیب یابی پکیج بوتان” و تعمیر پکیج بوتان در تمامی مدل ها را را به شما توضیح دهد. بنابراین با ما تا آخر این مقاله، همراه باشید.

 تعمیر انواع مدل های پکیج بوتان

پکیج که امروزه بسیار پرطرفدار و محبوب است، نوعی سیستم سرمایی گرمایشی گفته می شود. برای عیب یابی پکیج بوتان ابتدا باید مدل آن را شناسایی کرده و سپس عیب یابی کنید زیرا خطاهای آن با توجه به مدل پکیج قابل رفع است.

 1. تعمیر پکیج بوتان مدل Optima
 2. تعمیر پکیج بوتان مدل Calda venizia
 3. تعمیر پکیج بوتان مدل Verona
 4. تعمیر پکیج بوتان مدل Perla Pro
 5. تعمیر پکیج بوتان مدل Nuova acqua
 6. تعمیر پکیج بوتان مدل CV 424
 7. تعمیر پکیج بوتان مدل Benessere pro
 8. تعمیر پکیج بوتان مدل Parma

این مدل از پکیج های بوتان دارای پسوندهایی هستند که با استفاده از آنها به شما می گویند که پکیج دارای فن است یا خیر. در صورتی که پسوند مدل پکیج شما از کلمه S استفاده شد باید بدانید که پکیج فن دار است و اگر پسوند i باشد پکیج بدون فن است برای مثال CV 424S یک مدل پکیج بوتان فن دار است و CV424i بدون فن است.

نمایندگی پکیج بوتان - تعمیر پکیج بوتان

مزایای پکیج بوتان / تعمیر پکیج بوتان

در کمترین زمان ممکن آب گرم مورد نیاز شما را تامین می ‌کند. راندمان کاری بالایی نسبت به سایر پکیج ‌ها دارد و در مصرف هزینه‌ هایی مثل برق، گاز و … صرفه جویی می ‌شود. فضای کمتری نسبت به موتورخانه ‌ها اشغال می‌ کند. سهولت در نصب، تعمیر و سرویس آن به دلیل در دسترس بودن. در مقایسه با موتورخانه به لوله کشی کمتری نیاز دارد. مستقل بودن پکیج بوتان در هر واحد از ساختمان. هزینه نصب کمتری نسبت به سایر سیستم ‌های گرمایشی و سرمایشی دارد و سایر موارد.

تعمیر قطعات پکیج بوتان

پکیج ها به علت مزایای زیادی که دارند، یکی از پرطرفدار ترین سیستم های گرمایشی در ساختمان ها میباشند. پکیج های دیواری مانند پکیج های دیواری بوتان از اندازه کوچکی برخوردار بوده و هم اندازه یک آبگرمکن معمولی میباشند. قصد داریم تا با معرفی قطعات پکیج بوتان، اطلاعات شما عزیزان را در رابطه با عملکرد هر کدام از قطعات پکیج دیواری بوتان، اضافه نماییم. با دانستن اینکه هر کدام از قطعات پکیج دیواری چه کاری انجام میدهند میتوانید سریع به عیب پکیج بوتان خود پی ببرید و در صورت نیاز تعمیرات را شروع نمایید یا با مجموعه ماهرانه جهت تعمیر پکیج بوتان تماس حاصل فرمایید.

معرفی قطعات پکیج دیواری بوتان

 1. برد پکیج
 2. وريستور
 3. رمیستور
 4. فلوسويچ يا كليد جريان
 5. بردجرقه
 6. شيرسه طرفه
 7. پمپ خطي يا پمپ سيركولاسيون
 8. پركن پكيج
 9. شير تخليه آب مدار گرمایی
 10. سنسور حرارتی مدار آبگرم مصرفی
 11. شيراطمينان
 12. گيج‌دما و فشار
 13. NTC يا كليد حرارتي مدار گرمايش
 14. ترموستات دود يا سنسور دود
 15. منبع انبساط دیافراگمی
 16. شير هواگیری اتوماتیک
 17. سيستم ضد یخ ضدگی پكيج

نکات مهم در رابطه با عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان

 • حتما در نظر داشته باشید که فشار بار پکیج نباید کمتر از عدد ۱ باشد.
 • حداکثر دمای پکیج دیواری چه در حالت آب گرم و چه در حالت رادیاتور نباید از ۶۰ درجه بالاتر باشد.
 • یکی از موارد مهمی که باید مراقب آن باشید، این است که با شنیدن کوچکترین صدا حتما با تعمیرکار پکیج تماس بگیرید. این کار ۱۰۰٪ به نفع شما خواهد بود چراکه هزینه بازدید بسیار کمتر از هزینه تعمیرات میباشد که معمولا چند صد هزار تومان برای شما هزینه بر میدارد.
 • فاصله پکیج تا کابین از هر طرف حداقل ۱۰ سانتی متر و از جلو ۴۵ سانتیمتر باید در نظر گرفته شود. تا امکان سرویس در زمان مورد نیاز به راحتی انجام بگیرد.

چنانچه با کم شدن فشار سیستم در مدار پکیج مواجه شدید به عوامل زیر دقت کنید :

 • ممکن است در سیستم لوله‌کشی و یا اتصالات ، نشتی بوجود آمده باشد.
 • همیشه به هنگام هواگیری خودکار از شیرهای هواگیر ، مقداری بخارات هم خارج می‌شود و همین باعث می‌شود به مرور فشار سیستم کم‌ شود.
 • یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در پکیج دیواری بوتان پیش بیاید سرد و گرم شدن آب و یا روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان است.
 • در ساختمان‌ هایی که از پمپ آبرسانی خانگی استفاده می‌شود نوسان آب در پمپ آبرسانی خانگی باعث ایجاد این مشکل می‌شود.

بایستی در نظر داشته باشید که قبل از تعمیر پکیج بوتان به علت کاهش فشار در سیستم، این موارد را در نظر داشته باشید.

 

معایب و مشکلات پکیج بوتان + روش تعمیر پکیج بوتان

دارای خطراتی از جمله گاز گرفتگی و … می ‌باشد. صدا دادن درون محیط داخلی منزل که در برخی محیط‌ ها باعث سلب آسایش می ‌شود. نسبت به چیلر و مینی چیلر مصرف برق بالاتری دارد. فضای داخلی منزل شما را اشغال می‌ کند. در این بخش شما را تا حدودی با پکیج‌ های بوتان آشنا کردیم در بخش بعدی می ‌خواهیم شما را با عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان آشنا کنیم با سایت ماهرانه باشید.

آموزش عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان / تعمیر پکیج بوتان

سایت ماهرانه قصد دارد در این بخش به صورت کامل عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان را به شما توضیح دهد، بنابراین با ما همراه باشید. بعضی وقت ها ممکن است پکیج شما با مشکلاتی مواجه شود که در این حالت باید عیب یابی و “تعمیر پکیج بوتان” را انجام دهید. مشکلاتی مانند خاموش و روشن شدن مداوم، گرم نشدن آب، روشن شدن انفجاری و … .

سر و صدای پکیج بوتان و رفع مشکل آن / تعمیر پکیج بوتان

یکی از “مشکلات پکیج بوتان” که در اکثر مواقع باید عیب یابی و تعمیر شود، سر و صدای آن می باشد. اگر پکیج شما رسوب یا هوا بگیرد باعث بروز سر و صدا در پکیج بوتان می شود. برای رفع این مشکل باید رسوب گیری و یا هواگیری پکیج بوتان انجام شود.

خاموش شدن مدام پکیج بوتان / تعمیر پکیج بوتان

اگر مشکل پکیج شما خاموش شدن مدام پکیج است، برای عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان ممکن است مشکلات متفاوتی وجود داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است مشکل از برد دستگاه باشد که تعمیر برد باید توسط نیروهای متخصص تعمیر شود. ممکن است علت خاموش شدن پکیج کم بودن فشار گاز یا آب نیز باشد. برای تعمیر این مورد فقط با تنظیم فشار مشکل برطرف خواهد شد.

انفجاری روشن شدن پکیج بوتان / تعمیر پکیج بوتان

دلایل مختلفی باعث بروز این اتفاق می‌ شوند که در ادامه نام برده خواهد شد. در عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان زمانی که مشکل آن انفجاری روشن شدن پکیج است، تنظیم نبودن میزان گاز ورودی یکی از علت ‌های آن است که با تنظیم کردن آن می‌ توانید این مشکل را برطرف کنید. یکی دیگر از مواردی که باعث بروز این مشکل شده است تنظیم نبودن فاصله بین مشعل و الکترود جرقه زن الکتریکی می ‌باشد. دیگر علت‌ های آن می ‌تواند مسدود بودن دود کش و یا خرابی سوراخ‌ های اطراف جرقه زن باشد.

بالا رفتن دمای آب خروجی پکیج بوتان / تعمیر پکیج بوتان

در این صورت که دمای آب بالا می ‌رود باید به چند نکته مهم توجه شود که یکی از آن‌ ها توجه به میزان گاز ورودی پکیج است. از دیگر علت‌ های آن می ‌تواند کم بودن فشار آب باشد. یکی دیگر از علت ‌های بالا رفتن دمای “پکیج بوتان” گرفتگی مسیر ورودی و خروجی آب پکیج می ‌باشد.

نحوه ریست کردن پکیج بوتان در مدل های مختلف چگونه است؟

ریست کردن پکیج بوتان کار بسیار ساده ای است که می تواند توسط هر فردی بدون داشتن دانش فنی و تجربه نیز انجام شود.

معمولا دکمه مشخصی برای این کار توسط شرکت سازنده در نظر گرفته نشده است. برای آشنایی با نحوه ریست کردن مدل های پکیج بوتان با ماهرانه همراه باشید.

چه زمانی نیاز به ریست کردن پکیج بوتان می باشد؟

زمانی که با خد خطایی مواجه شده اید و به هر دلیلی پکیج بوتان دچار اختلال در عملکرد شده است، اولیه ترین اقدامی که برای رفع آن می توان انجام داد، ریست کردن پکیج است.

اگر مشکل به وجود آمده برای پکیج به دلیل عیب در قطعات باشد و یا مشکلاتی همچون اختلال در تامین گاز به وجود آمده باشد، با ریست کردن پکیج به عملکرد طبیعی خود باز نمی گردد.

برای برطرف کردن مشکل، دستگاه باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد و تعمیرکاری حرفه ای مشکل آن را رفع نماید.

اگر مشکل پیش آمده مربوط به اختلال در روشن شدن مشعل پکیج بوتان باشد، به خصوص در مدل های جدید پرلا و ورونا است و به راحتی با ریست کردن پکیج رفع خواهد شد.

نحوه ریست کردن پکیج بوتان مدل BN / تعمیر پکیج بوتان مدل BN

این مدل فاقد کلید استندبای می­باشد و ریست کردن پکیج در این مدل به کمک دکمه حالت تابستانه-زمستانه انجام صورت میگیرد.

برای این کار کافی است دکمه مربوط به حالت زمستانه-تابستانه را یکبار روی حالت تابستانه و یکبار روی حالت عکس یعنی زمستانه قرار دهید تا عمل ریست شدن پکیج بوتان مدل bn به راحتی صورت بپذیرد.

نحوه ریست کردن پکیج بوتان اپتیما و کالدا ونزیا / تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما و کالدا ونیزیا

نحوه ریست کردن پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا و همچنین تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما به یک صورت می­باشد و برای این کار ابتدا باید دکمه تغییر فصل پکیج را به حالت استندبای قرار داده و پس از آن روی حالت تابستانه و سپس زمستانه قرار دهید تا پکیج ریست شود.

نحوه ریست کردن پکیج بوتان مدل های پارما، پرلا و ورونا / تعمیر پکیج بوتان مدل پارما، پرلا و ورونا

ریست کردن پکیج بوتان در مدل های جدیدتر نظیر ورونا،همچنین تعمیر پکیج بوتان پارما و پرلا به کمک دکمه پیچی مربوط به تنظیم دمای رادیاتورها (کم و زیاد کردن دمای رادیاتور) انجام می­گیرد برای ریست کردن پکیج ابتدا در سمت چپ پکیج دکمه پیچی را پیدا کرده و به حالت خاموش یا off قرار دهید سپس پکیج را ابتدا در حالت تابستانه و بعد حالت زمستانه قرار می­دهیم تا پکیج ریست شود.

نحوه تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان به چه صورت است؟ / تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان

به منظور افزایش ایمنی دستگاه و حفظ سلامتی کاربران و مصرف کنندگان، دستگاه پکیج بوتان دارای کلید حرارتی است. اگر مشکلی برای کلید حرارتی پکیج به وجود آمده است، بهتر است در سریع ترین زمان ممکن آن را حل کنید و آن را در اولویت قرار دهید.

چگونه می توان خرابی سنسور های حرارتی پکیج بوتان را تشخیص داد؟

اگر شمعک در آبگرمکن دائما خاموش و روشن می شود و ثبات لازم در عملکرد شمعک وجود ندارد، ممکن است مشکل از کلید های حرارتی پکیج بوتان مورد نظر باشد.

مشاهده ارور هایی که مشخص می کند کلید حرارتی در دستگاه دچار مشکل شده است ( این ارور ها متناسب با مدل های مختلف پکیج های بوتان، کد های متفاوتی دارند. برای مثال کد E02 یا کد E03 در برخی مدل ها نشان دهنده بروز مشکل در سنسور حرارتی پکیج بوتان است.

در برخی مدل ها، روشن شدن چراغ روی دستگاه نشان دهنده بروز مشکل در کلید حرارتی است. در این حالت، چراغ قرمز رنگ شده و مدام روی حالت چشمک زن قرار دارد.

تست عملکرد کلید حرارتی با استفاده از یک مولتی متر؛ در این حالت اگر کلید مشکلی نداشته باشد، باید صدای بوق از آن شنیده شود. در غیر اینصورت، می توان نتیجه گرفت که سنسور حرارتی دچار مشکل شده است.

چگونه پکیج بوتان را هواگیری کنیم؟

به طور معمول این کار را در فصل سرما انجام می دهند که هوای جمع شده در مسیر گرمایشی آب خارج شود. هواگیری پکیج کار نسبتا ساده ای است که خودتان می توانید آن را انجام دهید و به طور معمول نیازمند دانش فنی و شناخت ویژه از دستگاه نخواهید داشت.

چه زمان پکیج بوتان را هواگیری کنیم؟

اگر چند وقتی است که متوجه شده‌اید، آب گرم فشار مناسبی ندارد، یا اصلا آب گرم نمی‌شود و از لوله‌های درون پکیج سروصدای زیادی می‌آید، باید پکیج بوتان را هواگیری کنید.

نحوه هواگیری پکیج بوتان / تعمیر پکیج بوتان

اساس کار هواگیری پکیج، توسط قطعه‌ای به نام شیر پر کن و یا شیر هواگیری پکیج بوتان انجام می‌شود. شیر پرکن پکیج بوتان وظیفه کنترل میزان آب و فشار پکیج را نیز برعهده دارد. بسته به اینکه پکیج بوتان شما قدیمی است یا جدید شیر پرکن آن ممکن است به سه شکل وجود داشته باشد.

 1. شیر پرکن دستی
 2. شیر پرکن نیمه اتومات
 3. شیر پرکن اتومات

حال که با انواع شیرها آشنا شدید باید بدانید پیچ هواگیری پکیج کجاست و چطور باید هواگیری پکیج را انجام داد. با این روش می‌توانید هواگیری مدل‌هایی چون bn324i، مدل اپتیما، مدل پرلا، مدل بیتا، پرلا پرو، پاویا، ورونا و … را به راحتی انجام دهید.

ابتدا شیر هواگیری یا پرکن که در زیر پکیج و کنار لوله‌های رفت و برگشت آب قرار گرفته پیدا کنید.
حال برای افزایش میزان آب و فشار پکیج، شیر هواگیری پکیج را بر خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید.
با باز کردن شیر هواگیری پکیج بوتان، آب وارد دستگاه می‌شود.
با وارد شدن آب به دستگاه عقربه فشار پکیج کم کم بالا می‌رود.
بسته به مدل پکیج چند ثانیه منتظر بمانید تا فشار پکیج بالا آید و به عدد ۱.۵ برسد.
سپس شیر پرکن را ببندید.
بعد از چند دقیقه پکیج آماده کار می‌شود.

روشن نشدن پکیج بوتان، علت و تعمیر

برای عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان در صورتی که روشن نمی‌ شود باید ابتدا گاز ورودی بررسی شود چرا که در این حالت مشکل اصلی پکیج، گاز پکیج است. در اولین مرحله باید شیلنگ گاز را بررسی کنید و مطمئن شوید که وصل است و گاز هم قطع نیست. ممکن است هوا در درون لوله گاز جمع شده باشد، بنابراین در مرحله بعد لوله گاز را بررسی کنید. بعضی اوقات ممکن است علت روشن نشدن پکیج دیواری شما، بخاطر فشار بالای گاز باشد. برای رفع این مشکل باید آن را تنظیم کنید و بهتر است برای تنظیم آن، با اداره گاز تماس بگیرید.

علت روشن نشدن پکیج بوتان اپتیما / تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما

پکیج بوتان مدل اپتیما نیز علت های متفاوتی برای روشن نشدن دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • اشکال در سنسور حرارتی مدار گرمایش
 • خراب شدن فن تخلیه دود و یا پرشر سوئیچ هوا
 • معیوب بودن برد کنترل
 • قطعی برق پکیج و یا متصل نبودن دو شاخه برق
 • بسته بودن شیر گاز و یا قطع بودن گاز های ساختمان
 • خراب بودن و ایراد پمپ سیرکولاسیون
 • کاهش فشار بار پکیج از دلایل روشن نشدن پکیج دیواری بوتان
 • علت روشن نشدن پکیج بوتان مدل cv424s

در رابطه با  تعمیر پکیج بوتان مدل cv424s باید به حضورتان برسانیم که برای تشخیص و تعمیر مشکل روشن نشدن پکیج دیواری بوتان باید به ارورهای موجود بر روی صفحه نمایشگر دستگاه نگاه کنید.

هر کدام از این ارورهای نمایش داده شده خود علتی بر روشن نشدن پکیج دیواری بوتان هستند. برای آشنایی با این خطا ها به صفحه ارور cv424s پکیج بوتان که قبلا توضیح داده ایم، مراجعه نمایید.برای اطلاع کامل از خطاهای پکیج دیواری بوتان ، خواندن مقاله کدهای خطای پکیج دیواری بوتان را به شما پیشنهاد میکنیم.

روشن نشدن پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا / تعمیر پکیج بوتان مدل کالدا ونیزیا

آیا پکیج بوتان شما از مدل های کالدا ونزیا می باشد؟ نمی دانید که چگونه به تشخیص روشن نشدن پکیج دیواری بوتان بپردازید. روشن نشدن این دستگاه و کار نکردن مشعل پکیج دیواری می تواند به خاطر دلایلی همچون تغییرات جریان برق، تغییرات شدید فشار آب، ایراد در ورودی گاز، تجمع بیش از اندازه هوا در مدار، فشار پایین گاز، عدم فعالیت پمپ، پایین بودن میزان حجم جریان آب مدار گرمایش و … باشد. برای رفع مشکل روشن نشدن پکیج دیواری بوتان می توانید با کارشناسان الکتروخدمات در تماس باشید.

روشن نشدن پکیج بوتان در حالت تابستانه / تعمیر پکیج بوتان

زمانی که پکیج بوتان شما در حالت تابستانه قرار گرفته و با باز نمودن آب گرم مصرفی هیچ گونه عکس العملی از خود نشان نمی دهد، در این صورت تشخیص مشکلات روشن نشدن پکیج دیواری بوتان به شرح زیر می باشد:

 • خرابی فنر سوپاپ بای پاس
 • معیوب بودن و خرابی سنسور مدار مصرفی
 • مشکلات موجود در فلوسوئیچ و یا فلومتر و یا سوختن انگشتی فلومتر
 • کاهش و یا افزایش فشار بار پکیج
 • سوختن شیر موتوری و قرار گرفتن بر روی حالت زمستانه

علت روشن نشدن پکیج بوتان در حالت زمستانه / تعمیر پکیج بوتان

علت روشن نشدن پکیج بوتان زمانی که در حالت زمستانه قرار گرفته است، می تواند دلایل عمده ای را شامل گردد که هر کدام نیز به تعمیرات تخصصی و حرفه ای نیاز دارند. ما یکسری از این علل ها را لیست کرده ایم:

 • کار نکردن ترموستات اتاقی پکیج (تعمیر و یا تعویض قطعه)
 • روشن نشدن به دلیل خرابی سنسور NTC ( تعمیر تخصصی قطعه)
 • خرابی برد پکیج ( خرابی پمپ و سیستم آب گرم را به دنبال دارد)
 • کم بودن عدد درجه گرمایش ( افزایش میزان دما)

کد خطای پکیج بوتان / تعمیر پکیج بوتان تمامی مدلها

ما قصد داریم در این مرحله در مورد کد خطا و ارور های انواع پکیج های بوتان توضیح دهیم، با وب سایت ماهرانه همراه باشید.

جدول خطا های عمومی پکیج های بوتان / تعمیر پکیج بوتان و تمام ایرادات آن

توضیحات خطا خطا
روشنی مشعل چراغ سبز ثابت
دستگاه در حالت استند بای است. چراغ سبز چشمک زن 1 ثانیه روشن 5 ثانیه خاموش
پرشر آب دچار نقص است. چراغ سبر چشمک زن 0.5 ثانیه روشن 0.5 ثانیه خاموش
ترموستات حد قطع شده است چراغ قرمز چشمک زن
Ntc گرمایش و ترمستات دود قطع است. چراغ قرمز ثابت
فعال بودن حالت حداکثر توان گرمایشی چراغ زرد چشمک زن
قطع بودن ntc چراغ زرد ثابت

جدول خطا های پکیج بوتان مدل پارما و بیتا / تعمیر پکیج بوتان مدل پارما و بیتا

توضیحات خطا خطا
ntc آب مصرفی دچار مشکل است چراغ سبز و قرمز ثابت
ترموستات حد قطع شده است چراغ قرمز 0.5 ثانیه روشن و 0.5 ثانیه خاموش
ntc گرمایش دچار اختلال است چراغ قرمز 0.2 ثانیه روشن و 0.2 ثانیه خاموش
پرشر آب و پرشر دود قطع است چراغ سبز 0.5 ثانیه روشن و 0.5 ثانیه خاموش

جدول خطای عمومی پکیج بوتان مدل روما / تعمیر پکیج بوتان مدل روما

توضیحات خطا کد خطا
حس نکردن شعله توسط حسگر A01
اختلال در ترمستات A02
پرشر دود عمل نموده است A03
اشکال در پرشر آب A04
خرابی برد A05
Ntc مصرف A06
Ntc گرمایش A07
حسگر قبل از فرمان برد عمل کرده است A11
تنظیم الکتریکی حداقل و حداکثر دمای گرمایش ADJ
اشکال در پرشر دود کش 10 دقیقه چشمک زن زمستانه و تابستانه با باز شدن آب
اشکال در پرشر آب تا 10 دقیقه چشمک زن زمستانه و تابستانه

 

 

 

تعمیر پکیج بوتان مدل پرلا

لیست ارورهای پکیج بوتان مدل Perla pro / تعمیر پکیج بوتان مدل پرلا پرو

 1. اگر مشکل پکیج روشن نشدن شعله پکیج بوتان باشد، با کد خطای E01 مواجه خواهید شد.
 2. اگر مشکل پکیج از کلید حرارتی مبدل باشد، در هنگام عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان با کد خطای E02 مواجه خواهید شد.
 3. ارور E03 زمانی نمایش داده می ‌شود که مشکل از پرشر سوئیچ (دستگاهی برای کنترل فشار در پکیج) عدم خروج دود فن و ترموستات می‌ باشد که در صورت لزوم باید تعویض شوند.
 4. نمایش کد خطای E04 که نشان دهنده فشار کم آب است که در این حالت باید فشار آب را افزایش داده تا بیشتر از 5/0 شود.
 5. ارور E06 که برای نمایش قطع شدن ان تی سی (سنسوری جهت تشخیص دمای آب گرم مصرفی) آب مصرفی است استفاده می ‌شود.
 6. نمایش کدخطای E07 نشان دهنده این است که ان تی سی گرمایشی قطع شده است و باید وصل شود و در صورتی که وصل شد و باز هم برطرف نشد باید بدانید که ان تی سی به صورت کلی خراب است.
 7. در صورت مشاهده ارور E11 باید بدانید که برد دستگاه و یا مشعل آن با مشکل رو به رو شده است.
توضیحات خطا کد خطا
عدم تشکیل شعله E01
ترموستات حد فعال است E02
پرشر دود فعال است E03
فشار آب مدار گرمایش با کمبود مواجه شده است E04
Ntc آب گرم مصرفی قطع است E06
Ntc آب گرمایش قطع است E07
قبل از فرمان برد شعله بوجود می آید E011
کافی نبودن فشار آب گرمایش چشمک زن
تنظیم الکتریکی حداقل و حداکثر دمای گرمایش ADJ

لیست ارور های پکیج بوتان مدل Verona / تعمیر پکیج بوتان مدل ورونا

تعمیر پکیج بوتان مدل ورونا

 1. ارور E01 نشان دهنده عدم تشکیل شعله در پکیج است که چند دلیل مختلف دارد یکی از آن ‌ها فشار کم گاز، خرابی جرقه و … که باید تعمیر شوند.
 2. در عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان اگر با ارور E02 روبه رو شدید باید بدانید که علت آن بالا رفتن بیش از حد دمای پکیج بوتان است.
 3. در صورت مشاهده ارور E03 باید بدانید که مشکل از کلید حرارتی پکیج بوتان است و باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.
 4. اگر مشکل، کم بودن فشار آب گرمایشی باشد کد خطای E04 را نشان می دهد.
 5. کد خطای E05 و E06 مانند ارورهای پکیج Perla می باشد.
 6. در صورت مواجه شدن با کد خطای E09 باید متوجه بشوید که آب در پکیج گردش نمی کند و علت آن خرابی پمپ، برد و … است.
 7. اگر شعله با مشکل رو به رو شده باشد و به درستی احتراق صورت نگیرد، شما با کد خطای E11 مواجه خواهید شد.
 8. اگر سیم مدلاتور مرتبط با شیر گاز قطع شده باشد، با کد خطای E12 مواجه خواهید شد.
 9. شما زمانی با کد خطای E28 مواجه خواهید شد که یک خطا بیش از 5 بار تکرار شود. در صورت تکرار یک خطا بیش از 5 بار، دیگر آن خطا تکرار نشده و بجای آن، با ارور E28 مواجه می شوید.

لیست ارورهای پکیج بوتان مدل Optima و Calda venizia / تعمیر پکیج بوتان اپتیما و کالدا ونزیا

تعمیر پکیج بوتان مدل کالدا ونیزیا

در این نوع پکیج ها خطا با چراغ روی پکیج مشخص می شود که در ادامه شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

 1. اگر مشعل اصلا خاموش نشده و به شکل دائم در حال کار کردن باشد، چراغ سبز بر روی پکیج به صورت ثابت روشن می ماند.
 2. زمانی دستگاه آماده به کار است و هیچگونه مشکلی ندارد که چراغ به مدت 5 ثانیه روشن و یک ثانیه خاموش شود.
 3. سبز چشمک زن سریع، در این حالت باید بدانید که یکی از مشکلات زیر برای پکیج پیش آمده است از جمله کم بودن فشار آب، خرابی پمپ، خراب شدن برد، خراب شدن NTC و …
 4. در صورتی که چراغ به صورت ثابت زرد شد باید بدانید که مشکل از سنسور NTC است.
 5. زرد چشمک زن نشانه این است که سیستم در حال کار کردن با حداکثر توان خود می ‌باشد.
 6. در عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان زمانی که مشاهده کردید چراغ به صورت ثابت قرمز شده است باید چند احتمال بدهید از جمله قطعی ترموستات، خرابی برد، خرابی سنسور گرمایشی، تشکیل نشدن شعله و خرابی کلید فشار.
 7. چراغ قرمز شده و به صورت چشمک زن 5/0 ثانیه روشن و 5/0 خاموش می ‌شود نشانه این است که کلید حرارتی با مشکل رو به رو شده است.
 8. عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان به صورت‌ های قبلی که برای شما توضیح دادیم انجام می‌ شود و در صورتی که نتوانستید این کار را انجام دهید می ‌توانید از نمایندگی پکیج بوتان کمک بگیرید.

 

توضیحات خطا کد خطا
قطع گاز و عدم تشکیل شعله E1
ترموستات حد فعال است E2
پرشر دود پس از 2 دقیقه وارد عمل خواهد شد E3
مدولاتور شیر گاز دچار خطا است E4
ntc مدار گرمایش دچار مشکل است E5
ntc مدار آب گرم مصرفی دچار مشکل است E6
پرشر دود پیش از روشن شدن فن وصل است E7
ترموستات اتاقی دچار اختلال است E8
دمای آب گرمایش بیش از 95 درجه افزایش یافته است E9
نرم افزار دود دچار مشکل شده است E13
پرشر دود مشکل دارد E15
ترموستات دود فعال است E17
مبدل اصلی یخ زده است E25
پرشور آب دچار خطاست E27
مدار برق رسانی شیر گاز دچار اختلال شده است E29
خطای عدم تشخیص فن دار بودن و فن دار نبودن دستگاه E99

تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما

تعمیر پکیج بوتان در تهران و کرج

در اکثر مواقع پکیج بوتان شما با مشکلاتی رو به رو می‌ شود که باید ابتدا عیب یابی و سپس تعمیر پکیج بوتان برای آن انجام شود. ما در این مقاله شما را با عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان به صورت کامل آشنا کردیم اما در برخی موارد می توانید با توجه به دفترچه راهنمای پکیج بوتان، مشکلات آن را برطرف کنید. در صورتی که با کد خطای E28 مواجه شدید، باید برق پکیج بوتان را قطح کنید و دوباره وصل کنید. اگر دوباره همان کد خطا را مشاهده کردید، باید با نمایندگی تعمیر پکیج بوتان تماس بگیرید.

بعضی اوقات ممکن است پکیج به درستی گرم نکند این احتمال وجود دارد که پکیج رسوب گرفته باشد. برای رفع این مشکل باید رسوب گیری پکیج بوتان را انجام دهید. در این صورت می توانید از تیم حرفه ای ماهرانه کمک بگیرید. اگر پکیج بوتان نیاز به هواگیری داشته باشد، در عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان ممکن است سرو صدای زیادی را بشنوید. هواگیری پکیج اینگونه است که باید شیر آب را بسته و پیج‌ های آن را باز کنید و در مرحله بعد آب را با فشار کم باز کرده و اجازه دهید تا آب به همراه هوا از خروجی پکیج خارج شود و به آرامی ‌پیچ ‌ها و لوله‌ های آن را ببندید.

خدمات قابل ارائه ماهرانه در تعمیر پکیج بوتان

وب سایت ماهرانه یکی از نمایندگی ‌های معتبر تعمیر پکیج بوتان در استان‌ های تهران، البرز، شیراز، رشت، اصفهان، گرگان، گیلان، مشهد و … می ‌باشد. سایت ماهرانه تمامی‌ خدمات سیستم گرمایشی و سیستم سرمایشی ‌ها از جمله عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان و … را انجام می ‌دهد. منظور از خدمات قابل ارائه نصب، تعمیر و سرویس پکیج، داکت اسپلیت، یخچال، موتورخانه، کولرگازی، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و … در انواع برند های مختلف می ‌باشد. برای استفاده از این خدمات می ‌توانید به صورت تلفنی و یا به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظر خود از این خدمات بهره مند شوید.

چرا باید تعمیر پکیج بوتان را به ماهرانه بسپاریم؟

برخی از مشکلات ساده ممکن است با یک ریست کردن ساده حل شوند اما برخی از مشکلات نیز دلایل جدی دارند و فردی بدون تخصص نمی تواند آن را حل کند.

در زمان بروز پیدا کردن مشکل برای پکیج بوتان باید با از تعمیرکاری باتجربه و آموزش دیده کمک بگیرید.

مرکز ماهرانه به شکلی تخصصی و ماهرانه با عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان می پردازد. کافی است با شماره ماهرانه تماس بگیرید تا تعمیرکاری آموزش دیده و با تجربه سالیان در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما حاضر شود.

اولویت ما در تعمیر است و تا جایی که ممکن باشد از تعویض قطعات پکیج جلوگیری خواهیم کرد. زیرا هدف رضایت داشتن شما از کیفیت و هزینه تعمیر پکیج است. در صورتی که نیاز به تعویض قطعات پکیج وجود داشته باشد، ماهرانه از قطعات اصل استفاده خواهد کرد.

بنابراین بهترین گزینه برای تعمیر پکیج بوتان، ماهرانه است که می تواند مشکل شما را با به صورت تضمینی با کمترین خطای ممکن و بالاترین کیفیت و اسرع وقت و با کمترین هزینه ممکن حل کند.
کافی است با شماره ماهرانه تماس حاصل فرمایید.

 

قیمت ها میتوانند بین ۳۰٪ الی ۴۰٪ نوسان داشته باشند.

جدول هزینه تعمیر و سرویس پکیج

شرح خدمات قیمت واحد (تومان)
هزینه سرویس کامل پکیج ۷۲۰,۰۰۰
هزینه سرویس دوره ای بدون اسید شویی ۲۲۵,۰۰۰
هزینه تشخیص عیب پکیج در محل ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض منبع انبساط و راه اندازی ۲۲۵,۰۰۰
تعویض پمپ کامل با فلنج فلزی ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض پمپ کامل با کاتالیست ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض ترانس جرقه با یون ۱۱۲,۵۰۰
هزینه تعویض برد الکتریکی پکیج همراه با تنظیم ۱۶۵,۰۰۰
هزینه تعویض ولوم های تنظیم دما و کنترل ۱۶۵,۰۰۰
هزینه تعویض شیر اطمینان ۱۱۲,۵۰۰
هزینه تعویض شیرپرکن اتوماتیک با تنظیم فشار ۱۱۲,۵۰۰
هزینه تعویض ترمومتر یا مانومتر یا ترموستات هر عدد ۹۰,۰۰۰
هزینه تعویض مبدل حرارتی ۱۸۰,۰۰۰
هزینه تعویض مبدل ثانویه معمولی ۱۲۰,۰۰۰
هزینه تعویض مبدل ثانویه صفحه ای ۹۷,۵۰۰
هزینه تعویض برنر یا مشعل پکیج ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض سنسور دود و لیمیت سوئیچ ۱۱۲,۵۰۰
هزینه تعویض شیر کنترل گاز کامل با تنظیم ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض شیر سه راه مکانیکی ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض شیر موتوری و سرویس ۱۸۰,۰۰۰
هزینه تعویض فیوز های کنترل هر عدد ۵۲,۵۰۰
هزینه تعویض محدود کننده جریان آب ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض هوا گیر ۷۵,۰۰۰
هزینه تعویض سنسور آبگرم یا شوفاژ جداری ۷۵,۰۰۰
هزینه تعویض فن پکیج احتراق بسته یا باز ۱۸۰,۰۰۰
هزینه تعویض پرشر سوئیچ آب ۹۰,۰۰۰
هزینه تعویض پرشر سوئیچ هوا ۹۰,۰۰۰
هزینه تعویض لاستیک دیافراگم ۱۲۰,۰۰۰
هزینه تنظیم برد الکترونیک دستگاه ۹۰,۰۰۰
هزینه آب بندی کامل دستگاه وقتی که نشتی دارد ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض فلومتر یا فلو سوئیچ ۱۳۵,۰۰۰
هزینه تعویض اتاق و سرویس محفظه احتراق ۱۵۰,۰۰۰
هزینه نصب پکیج دیواری ۲۷۰,۰۰۰
هزینه نصب پکیج زمینی با دیگ چدنی ۳۳۰,۰۰۰
هزینه اسید شویی - تک مبدل ۲۲۵,۰۰۰
هزینه اسید شویی - دو مبدل ۳۰۰,۰۰۰

سایر خدمات ماهرانه برای تعمیر پکیج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *