تعمیر پکیج آریستون و نمایندگی پکیج آریستون در تهران و کرج + هزینه تعمیر و سرویس

تعمیر پکیج آریستون

سرویس و تعمیر پکیج آریستون در تهران و کرج

سرویس و تعمیر پکیج آریستون : ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که به حمام بروید و با سرد شدن آب مواجه شوید. سوال اینجاست که چرا این اتفاق می افتد؟ دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند باعث شود، پکیج دیواری به درستی کار نکند.

وب سایت ماهرانه در این مقاله تلاش می کند به شما عزیزان کمک کند تا عیب یابی پکیج آریستون را انجام دهید.

ماهرانه مرکز تخصصی تعمیر پکیج آریستون است و در صورتی که دست به آچار شده اید اما مشکل پکیج حل نشده است، می توانید با شماره ماهرانه تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما برسند و نقص به وجود آمده در پکیج آریستون را برطرف کنند.

تا پایان این مقاله با ماهرانه همراه باشید.

تاریخچه پکیج آریستون

در ابتدا با هم تاریخچه کوتاهی از پکیج آریستون را بررسی می کنیم تا آشنایی بیشتری با این شکل از پکیج های دیواری داشته باشیم. ارل ریچاردسون در سال 1911 شرکتی را تاسیس کرد که در حوزه ساخت وسایل الکترونیکی فعال بود و با محصولات ادیسون الکتریک و جنرال الکتریک در رقابت بود.

پس از گذذشت 50 سال از تاسیس این شرکت و فعالیت در حوزه تولید وسایل برقی، در سال 1960 شرکت آریسون ساخت آب‌گرم‌کن های برقی را شروع کرد. تولید این نوع از آبگرمکن ها رخداد بزرگی در زمینه ساخت این محصولات بود.

امروزه از معتبرترین شرکت های موجود که تولید کننده آبگرمکن های برقی هستند، همین شرکت آریستون است.

زیرا با گذشت زمان اپکیج های آریستون طرفدارهای بیشتری پیدا کردند و این شرکت نیز با بهره گرفتن از طراحی های خلاقانه، توانسته است به صورتی حرفه ای تر و دقت بیشتری در زمینه تولید پکیج های دیواری فعال باشد.

تعمیر انواع پکیج آریستون

 • پکیج آریستون مدل CLAS EVO
 • پکیج آریستون مدل EGIS PLUS
 • پکیج آریستون مدل MATIS 24 FF
 • پکیج آریستون مدلGENUS EVO

چهار مدل پکیج آریستون که نام ها آورده شده است، از بهترین نوع پکیج های این برند می باشند که مبدل حرارتی مسی در آن ها استفاده شده است و دارای صفحه نمایش جهت نشان دادن خطا ها و میزان دما و سایر اطلاعات درباره وضعیت پکیج است. تفاوت هایی در این مدل های پکیج آریستون وجود دارد که باعث می شود هر یک از این مدل ها برای متراژ های متفاوت استفاده شوند.

پکیج آریستون

عیب یابی پکیج آریستون

با ماهرانه همراه باشید تا عیب یابی پکیج آریستون را به راحتی انجام دهید.

مشکلاتی همانند گرم نشدن آب یا سرد و گرم شدن آن، نشت آب، سر و صدای پکیج و… ممکن است برای پکیج شما پیش بیاید که در این صورت باید به شکلی عیب یابی پکیج را انجام داده و نقص آن را برطرف نمایید.

روشن نشدن پکیج آریستون

در مواردی ممکن است پکیج به طور کلی روشن نشود. در این حالت قبل از آنکه از نمایندگی های تعمیرات پکیج آریستون کمک بگیرید، می توانید بررسی نمایید که پریز برقی که پکیج با آن به برق متصل است، مشکلی نداشته باشد و یا سیم برق پکیج دچار مشکلی نشده باشد.

سپس در مرحله بعدی باید شیر آب را بررسی نمایید و از باز بودن آن اطمنیان حاصل کنید.

احتمال دیگری که می تواند باعث روشن نشدن پکیج شود، خرابی جرقه پکیج آریستون می باشد که در این حالت چاره ای به جز تعویض آن وجود ندارد.

پس از بررسی کردن موارد بالا، وقت آن رسیده است که وضعیت گاز پکیج را بررسی نمایید و مطئمن شوید که گاز آن باز باشد.

اگر موارد ذکر شده را بررسی کردید و به نظر آمد که همه چیز سر جایش در وضعیت درستی قرار دارد و پکیج باید روشن شود، اما این اتفاق نمی افتد، می توانید از متخصصین ماهرانه کمک بگیرید. برای این کار کافی است با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

کارشناسان و متخخصان ما در سریع ترین زمان ممکن، مشکل به وجود آمده را حل خواهند کرد.

سر و صدای پکیج آریستون

ممکن است به دلیل نقصی که در پکیج به وجود می آید، پکیج شروع به سر و صدا کردن کند و آرامش را در محل شما به هم بریزد.

در این صورت اگر به دنبال عیب یابی پکیج هستید باید بدانید که این احتمال وجود دارد که پکیج هوا گرفته باشد و نیاز است که هواگیری پکیج انجام شود تا نقص به وجود آمده و سر و صدای نامتعارف برطرف شود.

آب به درستی گرم نمی‌شود

در شرایطی که پکیج دچار مشکلی شده است که آب را به درستی گرم نمی کند، ممکن است نقص های متفاوتی برای آن پیش آمده باشد. در ادامه احتمالات را بررسی می کنیم.

از دلایلی که ممکن است باعث گرم نشدن آب باشد، کم بودن شعله است. در اثر کم بودن شعله یا کم بودن فشار گاز و دور بودن جرقه از شعله ممکن است، آب به درستی گرم نشود.

در برخی از موارد ممکن است برد دستگاه خراب باشد. پکیج آریستون برای تعمیر نیاز به تعمیرکار حرفه ای دارد. و اگر برد دستگاه خراب باشد، حتما باید از شخصی که تسلط به تعمیر برد دستگاه دارد کمک بگیرید.

احتمال دیگری که ممکن است دلیل گرم نشدن آب باشد، بروز مشکل و خرابی در پمپ پکیج است.

کم شدن فشار آب پکیج آریستون

به طور معول مشکل در فشار آب و کم شدن فشار آب در بیشتر موارد به کارکرد صحیح پکیج مربوط نمی‌شود و مشکل از فشار آب ساختمان است.

می توان این احتمال را داد که کم شدن فشار آب می تواند از نشت آب لوله های ساختمان باشد.

البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که افت فشار آب دلایل دیگری نیز می تواند داشته باشد. دلایلی از جمله هوا گرفتن پکیج، رسوب گرفتن پکیج و مشکلاتی از این دست هستند.

روشن شدن انفجاری پکیج آریستون

اگر پکیج به صورت انفجاری روشن می شود، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که به آن ها خواهیم پرداخت.

فاصله افتادن بین جرقه زن و شعله از مجموعه مشکلاتی است که می تواند باعث بروز روشن شدن انفجاری پکیج آریستون شود.

همچنین ضعیف شدن جرقه زن هم می تواند باعث بروز چنین مشکلی باشد.
در بعضی از موارد ممکن است مسدود شدن سوراخ های شعله باعث بروز این مشکل در پکیج آریستون باشد.

در مواقعی که مشکل پکیج هیچ یک از مشکلات مطرح شده و متداول نبوده باشد، می توانید از تعمیرکاران حرفه ای وب سایت ماهرانه کمک بگیرید. دریافت خدمات از وب سایت ماهرانه که شامل عیب یابی و تعمیرات پکیج آریستون است، با تماس از سمت شما عزیزان در سریع ترین زمان ممکن امکان پذیر خواهد بود.

ارورهای پکیج آریستون

برای عیب یابی کردن پکیج آریستون از آسان ترین راه ها توجه کردن به کد های خطایی است که بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

برای اینکه بدانید هر یک از این کد های خطا چه معنایی دارند، می توانید به دفترچه راهنمای پکیج مراجعه کنید و به راحتی عیب یابی پکیج آریستون را انجام دهید. ما در ادامه به بررسی ارورهای پکیج آریستون خواهیم پرداخت.

کد خطای پکیج آریستون

 • 101: در صورت مشاهده این ارور باید بدانید که کلید حرارتی فعال شده است.
 • 102: زمانی که این ارور را مشاهده کردید باید بدانید که اختلال در حسگر فشار آب به وجود آمده است.
 • 103، 104، 105، 106، 107: این ارور در عیب یابی پکیج آریستون نشان دهنده عدم وجود آب در پکیج و یا اختلال در دمای پکیج آریستون می‌باشد.
 • 108: در صورت مشاهده این ارور باید بدانید که فشار آب به سرعت کاهش پیدا کرده و کم می‌شود و از میزان حداقل هم کمتر شده است.
 • 109: ارور 109 نشان دهنده این است که فشار سیستم بیش از 3BAR افزایش یافته است.
 • 110: کد خطای 110 برای نمایش خطا در NTC (رفت گرمایش) است.
 • 112: زمانی که ارور 111 را مشاهده کردید باید متوجه شوید که اختلال در عملکرد برگشت گرمایش NTC به وجود آمده است.
 • 114: ارور 114 نشان دهنده اختلال در عملکرد حسگر بیرونی پکیج آریستون می‌باشد.
 • 116: در عیب یابی پکیج آریستون با مشاهده این ارور متوجه شوید که حسگر گرمایش از کف قطع شده است.
 • 118: بروز خطا در دمای حسگر رفت و برگشت.
 • 201: ارور 201 جهت نمایش اختلال در NTC مصرفی می‌باشد.
 • 203: بروز اختلال در NTC منبع ذخیره است.
 • 204: حسگر کلکتور خورشیدی با مشکل رو به رو شده است و باید تعمیر پکیج آریستون انجام شود.
 • 207: در زمانی که این ارور را مشاهده می‌کنید باید بدانید که کلکتور خورشیدی بیش از حد مجاز گرم شده است.
 • 208: در عیب یابی پکیج آریستون ارور 208 نشان دهنده پایین بودن دمای کلکتور خورشیدی است.
 • 209: منبع ذخیره پکیج آریستون بیش از حد گرم شده است و باید دمای آن پایین بیاید.
 • 301: در عیب یابی و تعمیر پکیج آریستون این ارور نشان دهنده اختلال در صفحه نمایش برد پکیج می‌باشد که باید با کمک تعمیرکاران حرفه ای تعمیر پکیج آریستون انجام شود.
 • 302: ارتباط بین صفحه نمایش و برد اصلی با مشکل مواجه شده است و نمی‌تواند به درستی عملکرد پکیج را نمایش دهد.
 • 303: این ارور در عیب یابی پکیج آریستون نشان دهنده خطا در برد اصلی پکیج آریستون می‌باشد.
 • 304: زمانی که این ارور را نشان می‌دهد به این منظور است که دکمه ریست پکیج را بیش تر از پنج بار در 15 دقیقه فشار داده اید و باعث اختلال در عملکرد آن شده است.
 • 305، 306، 307: این ارورهای جهت نشان دادن بروز اختلال در پکیج آریستون می‌باشد.
 • 407: خطا در حسگر اتاقی سیستم پکیج به وجود آمده است.
 • 501: عدم تشکیل شعله در پکیج باعث بروز این ارور می‌شود که باید عیب یابی پکیج آریستون برای آن انجام شود و سپس اقدام به تعمیر پکیج آریستون کنید.
 • 502: این ارور پکیج می‌خواهد بگوید با این که گاز پکیج باز است ولی شعله در آن تشکیل نمی‌شود.
 • 604: سرعت حرکت فن بسیار پایین است که باید تعمیر و یا تعویض شود.
 • 607: در این حالت پرشر سوئیچ دود فعال است و غیر فعال نمی‌شود.
 • 701،702، 703، 704: اتصال کوتاه شدن حسگرها مختلف پکیج آریستون.
 • 706: در این حالت باید بدانید که دمای ناحیه 2 پکیج بسیار افزایش یافته است و باید کاهش یابد.

همانطور که گفته شد با خواندن کد خطاهای پکیج آریستون، می توانید عیب یابی آن را به راحتی انجام دهید اما اگر این کار امکان پذیر نشد، می توانید از کارشناسان ما در وب سایت ماهرانه مشورت کنید و کمک بگیرید. برای این کار کافی است با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

تعمیرات تخصصی پکیج آریستون

تعمیر پکیج آریستون کاری تخصصی است و هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد. هر چند که در این مقاله راهنمای عیب یابی پکیج آریستون را با هم مرور کردیم؛ اما نمی توان این نکته را نادیده گرفت که اگر پکیج دچار مشکل جدی شود، تعمیر کردن آن کار ساده ای نیست و حتما باید تعمیرکار متخصص این کار را انجام دهد.

در صورتی که تعمیرکار حرفه ای این کار را انجام ندهد، ممکن است مشکلات جبران ناپذیری برای فرد و یا دستگاه پیش بیاید. به طور مثال نشت گاز منوکسیدکربن و سایر مشکلاتی از این قبیل خطرآفرین است و می تواند کشنده باشد.

وب سایت ماهرانه ارائه دهنده خدمات و تعمیر پکیج آریستون است و با فعالیت در زمینه نصب و تعمیر و سرویس انواع پکیج به شما عزیزان این اطمینان را می دهد که در صورت بروز مشکل و نقص در کارکرد پکیج دیواری جای نگرانی وجود ندارد.

با یک تماس می توانید مشکلات به وجود آمده برای پکیج خود را در سریع ترین زمان ممکن حل کنید.

سرویس پکیج آریستون

می توان گفت تمامی لوازم خانگی پس از مدتی کار کردن نیاز به سرویس دارند. “سرویس پکیج آریستون” از جمله خدماتی است که وب سایت ماهرانه ارائه می کند.

سرویس پکیج آریستون شامل رسوب گیری، هواگیری، چک کردن دود کش، بررسی لوله‌ها و … می‌باشد.

رسوب گیری پکیج این گونه است که قطعات پکیج را از یکدیگر جدا کرده و در قسمت‌هایی از آن که آب از آن‌ها عبور می‌کند اسید و یا جوهر نمک می‌ریزیم و پس از مدت کوتاهی آن را با آب شستوشو می‌دهیم.

هواگیری هم یکی دیگر از کارهایی است که برای سرویس و عیب یابی پکیج آریستون باید انجام شود برای هواگیری باید خروجی آب را باز کرده و اجازه دهید چند دقیقه آب به صورت کامل از آن خارج شود و پس از اینکه مطمئن شدید که هوا درون لوله‌ها نیست خروجی پکیج را ببندید.

پکیج آریستون

عیب یابی و تعمیر پکیج آریستون در تهران

پکیج های آریستون امروزه بخش بزرگی از بازار ایران را به خود اختصاص داده اند و طرفداران مختص به خود را دارند.

از این رو نیاز به نمایندگی های معتبر پکیج آریستون و تعمیرکار پکیج آریستون در شهرها افزایش یافته است.

وب سایت ماهرانه ارائه دهنده خدمات پکیج اریستون در تهران است. شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاع از “هزینه تعمیر پکیج آریستون” و درخواست کارشناس برای حل مشکل در محل مورد نظر با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت ها میتوانند بین ۳۰٪ الی ۴۰٪ نوسان داشته باشند.

جدول هزینه تعمیر و سرویس پکیج

شرح خدمات قیمت واحد (تومان)
هزینه سرویس کامل پکیج ۷۲۰,۰۰۰
هزینه سرویس دوره ای بدون اسید شویی ۲۲۵,۰۰۰
هزینه تشخیص عیب پکیج در محل ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض منبع انبساط و راه اندازی ۲۲۵,۰۰۰
تعویض پمپ کامل با فلنج فلزی ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض پمپ کامل با کاتالیست ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض ترانس جرقه با یون ۱۱۲,۵۰۰
هزینه تعویض برد الکتریکی پکیج همراه با تنظیم ۱۶۵,۰۰۰
هزینه تعویض ولوم های تنظیم دما و کنترل ۱۶۵,۰۰۰
هزینه تعویض شیر اطمینان ۱۱۲,۵۰۰
هزینه تعویض شیرپرکن اتوماتیک با تنظیم فشار ۱۱۲,۵۰۰
هزینه تعویض ترمومتر یا مانومتر یا ترموستات هر عدد ۹۰,۰۰۰
هزینه تعویض مبدل حرارتی ۱۸۰,۰۰۰
هزینه تعویض مبدل ثانویه معمولی ۱۲۰,۰۰۰
هزینه تعویض مبدل ثانویه صفحه ای ۹۷,۵۰۰
هزینه تعویض برنر یا مشعل پکیج ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض سنسور دود و لیمیت سوئیچ ۱۱۲,۵۰۰
هزینه تعویض شیر کنترل گاز کامل با تنظیم ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض شیر سه راه مکانیکی ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض شیر موتوری و سرویس ۱۸۰,۰۰۰
هزینه تعویض فیوز های کنترل هر عدد ۵۲,۵۰۰
هزینه تعویض محدود کننده جریان آب ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض هوا گیر ۷۵,۰۰۰
هزینه تعویض سنسور آبگرم یا شوفاژ جداری ۷۵,۰۰۰
هزینه تعویض فن پکیج احتراق بسته یا باز ۱۸۰,۰۰۰
هزینه تعویض پرشر سوئیچ آب ۹۰,۰۰۰
هزینه تعویض پرشر سوئیچ هوا ۹۰,۰۰۰
هزینه تعویض لاستیک دیافراگم ۱۲۰,۰۰۰
هزینه تنظیم برد الکترونیک دستگاه ۹۰,۰۰۰
هزینه آب بندی کامل دستگاه وقتی که نشتی دارد ۱۵۰,۰۰۰
هزینه تعویض فلومتر یا فلو سوئیچ ۱۳۵,۰۰۰
هزینه تعویض اتاق و سرویس محفظه احتراق ۱۵۰,۰۰۰
هزینه نصب پکیج دیواری ۲۷۰,۰۰۰
هزینه نصب پکیج زمینی با دیگ چدنی ۳۳۰,۰۰۰
هزینه اسید شویی - تک مبدل ۲۲۵,۰۰۰
هزینه اسید شویی - دو مبدل ۳۰۰,۰۰۰

سایر خدمات ماهرانه برای تعمیر پکیج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *